Strona główna Tagi Zmowa cenowa

zmowa cenowa

Żadne rynkowe wskaźniki nie tłumaczą niskiego poziomu cen jabłek przemysłowych

Lubelska Izba Rolnicza wnosi do Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta o wprowadzenie stosownych regulacji systemowych oraz ustalenia minimalnych cen skupu jabłek deserowych oraz przemysłowych, w taki sposób aby ograniczyć samowolę cenową podmiotów skupujących, jak również o powstrzymanie nadmiernego importu owoców.

Podejrzenie zmowy cenowej przy skupie wiśni i truskawek

Krajowa Rada Izb Rolniczych podejrzewa porozumienie podmiotów skupowych w regionie Przytyk – Potworów – Radzanów przy skupie papryki i owoców miękkich (truskawka, wiśnia).

Zmowa cenowa w sprzedaży ogórków gruntowych?

5 sierpnia Krajowa Rada Izb Rolniczych poinformowała o problemach ze zbytem ogórków i zaniżaniem cen przez zakłady przetwórcze szczególnie w trzech województwach: małopolskim, świętokrzyskim i łódzkim. W związku z tym w dniu 4 sierpnia 2020 r. zwróciła się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zbadanie przez odpowiednie służby czy nie nastąpiła zmowa cenowa w przedmiotowym zakresie oraz czy nie zostało złamane prawo.

Zmowa cenowa na rynku owoców miękkich? KRiR chce interwencji

Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uruchomienie procedury antymonopolowej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w odniesieniu do rynku owoców miękkich.

Zlikwidowano „kartel ziemniaczany”

W czwartek 3 maja niemiecki urząd ds. konkurencji (Bundeskartellamt) ukarał dwie niemieckie firmy zajmujące się pakowaniem ziemniaków ogromną grzywną za potajemne uzgadnianie cen. Urzędnicy z Bonn zażądali 13,2 miliona euro od dwóch firm, Böhmer i Kuhn, które współpracowały w celu ustalenia cen ziemniaków i cebuli w umowach z grupą Metro (właścielem sieci Cash&Carry i Real).

UOKiK sprawdza, czy sieci handlowe nie zawyżają cen

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kontroluje sieci handlowe i sprawdza, czy sztucznie nie zawyżały cen masła. Największy w południowej Polsce producent cukru został wezwany do ujawnienia swoich kontrahentów i umów z dostawcami. Kontrole trwają też na rynku skupu jabłek i mleka. To efekt trzech miesięcy obowiązywania ustawy o przewadze kontraktowej, która ma chronić małych dostawców przed nieuczciwymi praktykami handlowymi dużych podmiotów.

Zmowa cenowa na rynku jabłek? „Nie sprzedawajmy”

Jak informują lokalne media, sadownicy podejrzewają zmowę cenową na rynku jabłek przemysłowych. We wtorek 29 sierpnia w kilka godzin ich cena skupu spadła z 85 do 65 groszy w okolicach Sandomierza – informuje Radio Kielce. A o zmowie jest mowa… ponieważ ceny spadły do podobnego poziomu w tym samym czasie również w innych częściach kraju – m.in. województwie lubelskim i mazowieckim.

Zmowy nie było

Nie doszło do zmowy cenowej firm skupujących porzeczki, twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Dlatego nie będzie wszczynał postępowania w tej sprawie, informuje "Nasz Dziennik".