up wrocław
Porozumienie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z Citroneksem
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i firma Citronex podpisały umowę o współpracy. Studenci będą mieli gdzie odbywać praktyki, a jeden z największych polskich producentów ogrodniczych zyskuje partnera naukowego.
Doktorat honoris causa dla prof. Franciszka Adamickiego
Pierwszy grudniowy weekend (4, 5 grudnia) był dla wrocławskiego środowiska akademickiego związanego z rolnictwem świętem 70-lecia pracy. Jego kulminacyjnym momentem stało się wręczenie dyplomu doktora honoris causa profesorowi Franciszkowi Adamickiemu.
Wino z UP we Wrocławiu będzie się nazywało Gaudeamus
Gaudeamus – taką nazwę będzie nosiło wino wytwarzane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Autorem zwycięskiej nazwy jest Adam Poznar – przewodniczący samorządu studentów. Nazwa jest dostojna i radosna jednocześnie - uzasadniło konkursowe jury.
Kolejne uniwersyteckie wino szuka nazwy
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu poszukuje nazwy dla wytwarzanego na uczelni wina. To trzecia szkoła wyższa w Polsce - po Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie - która uzyskuje wino z własnej winnicy. Konkursowe propozycje można zgłaszać do 27 października.
Rolnictwo tropikalne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
Podstawy rolnictwa tropikalnego – to nowy kierunek studiów na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym, który ma ruszyć już jesienią 2014 r. To pierwsza taka specjalizacja w Polsce. Uczelnia ma zamiar rekrutować studentów na całym świecie.
Powstanie nowoczesna szklarnia
Budowę supernowoczesnej szklarni i utworzenie nowej specjalności o nazwie Uprawy ogrodnicze w pomieszczeniach planuje na 2013 r. wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy. Koszt budowy szklarni szacowany jest na 6 mln zł.