Strona główna Tagi Uczelnie rolnicze

uczelnie rolnicze

1400 studentów z ośmiu uczelni przeszkolonych

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach zorganizowało w 2016 i 2017 roku osiem seminariów dotyczących bezpiecznego i odpowiedzialnego stosowania środków ochrony roślin. Spotkania odbywały się na uczelniach przyrodniczych w Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Olsztynie, Bydgoszczy, Szczecinie, Siedlcach i Rzeszowie.  Łącznie udział w nich wzięło blisko 1400 studentów. Seminaria były skierowane do studentów wydziałów rolniczych, ogrodniczych oraz ochrony środowiska.

Enologia coraz lepiej znana Polakom

Enologia, czyli szeroko pojęta nauka o winie, jest coraz lepiej znana Polakom – mówi enolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego Adam Kiszka. Dodaje też, że musimy stworzyć własną tradycję winiarską, jeśli chcemy, by polskie wina stały się popularniejsze w świecie.

18 maja akcja „Fascynujący Świat Roślin”

Wycieczka terenowa po Ojcowskim Parku Narodowym, spacery z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UAM, warsztaty izolowania DNA z owoców m.in. z takich atrakcji będą mogli skorzystać uczestnicy polskiej edycji akcji "Fascynujący Świat Roślin". Odbędzie się ona w wielu polskich miastach. Kumulacja akcji w czwartek 18 maja.

Ponad 900 studentów z pięciu uczelni przeszkolonych

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach zorganizowało w 2016 roku pięć seminariów dotyczących bezpiecznego i odpowiedzialnego stosowania środków ochrony roślin. Spotkania odbywały się na uczelniach przyrodniczych w Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Olsztynie i Bydgoszczy.  Łącznie udział w nich wzięło ponad 900 studentów. Seminaria były skierowane do studentów wydziałów rolniczych, ogrodniczych oraz ochrony środowiska.

Płace absolwentów 2015


W połowie kwietnia krakowska firma HR Sedlak & Sedlak, prowadząca regularne badania płac w naszym kraju, ogłosiła informację o zarobkach absolwentów szkół wyższych w 2015 r. Zaprezentowano wyniki badań absolwentów studiów II stopnia 35 uczelni, dla których próba badanych przekroczyła 500 osób (jest kilka odstępstw od tej zasady).

Siedem nowych kierunków na UR w Krakowie

Ekspertów w dziedzinie roślin prozdrowotnych i leczniczych, znawców ichtiologii i rybactwa śródlądowego, inżynierów biosystemów, biogospodarki i bezpieczeństwa środowiska, specjalistów w zakresie przetwórstwa drewna - wykształci na nowych kierunkach studiów Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Naukowcy o leśnych pszczołach: kondycja zadowalająca, miód dobrej jakości

Kondycja pszczół w barciach i kłodach powstałych w ramach projektu przywracania tradycyjnego bartnictwa w lasach jest zadowalająca, a jakość pozyskiwanych produktów dobra - oceniają naukowcy, autorzy badań tych rojów pszczelich.

Ranking uczelni

W pierwszym numerze z czerwca tygodnik Polityka opublikował swój trzeci ranking wyzszych uczelni przygotowywany przez naukowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W zestawieniu figurują różne typy szkół wyższych w tym także uczelnie rolnicze.

9 stycznia nocne atrakcje dla miłośników biologii

Jak dogadać się z psem? Dlaczego owoce niektórych roślin czerwienieją? Czy ptaki mają życie wewnętrzne? M.in. tego dowiedzą się uczestnicy czwartej Nocy Biologów, która odbędzie się w 26 instytucjach naukowych w całej Polsce w piątek - 9 stycznia - tuż po zmroku.

Wino z UP we Wrocławiu będzie się nazywało Gaudeamus

Gaudeamus – taką nazwę będzie nosiło wino wytwarzane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Autorem zwycięskiej nazwy jest Adam Poznar – przewodniczący samorządu studentów. Nazwa jest dostojna i radosna jednocześnie - uzasadniło konkursowe jury.