selery
Warsztaty polowe w Ozorkowie
W Ozorkowie niedaleko Łodzi 15 lipca firma Nunhems Poland zorganizowała Warsztaty polowe w gospodarstwie Anny i Mariusza Błaszczyków. Partnerami spotkania były firmy Działek – Hurtownia Ogrodnicza, Yara oraz firma Piobar – dystrybutor nasion warzyw – Krzysztof Kubatko. W spotkaniu uczestniczyła również firma Agro-Ekspert – dystrybutor rozsad warzyw.
Warsztaty polowe Nunhems w Złotnikach
W minioną niedzielę 8 lipca w podkrakowskich Złotnikach w gospodarstwie Edyty i Arnolda Kwiatków odbyły się warsztaty polowe organizowane przez firmę Bayer (marka Nunhems) przy współudziale firm Yara Poland i Luty Jacek.
Międzynarodowe Sympozjum na Temat Marchwi i Innych Roślin Selerowatych
Polskie Towarzystwo Nauk Ogrodniczych, Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego zapraszają do udziału w Międzynarodowym Sympozjum na Temat Marchwi i Innych Roślin Selerowatych (2nd ISHS International Symposium on Carrot and Other Apiaceae), organizowanym pod egidą Międzynarodowego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych (ISHS). Sympozjum odbędzie się w Hotelu Holiday Inn w centrum Krakowa, w dniach 19 – 22 września 2018 r.
W gronie producentów warzyw gruntowych w Charsznicy
14 stycznia firma Bejo Zaden Poland wraz z firmami Yara Poland, Amplus, Agraplant zorganizowała w Charsznicy spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla producentów warzyw gruntowych. Tematyka spotkania dotyczyła doboru odmian, nawożenia, ochrony i zwiększenia żyzności gleby.
Belgia. Ceny warzyw wciąż niskie
Ceny zimowych warzyw są w Europie wciąż stosunkowo niskie. Handlowcy przewidują, że utrzymają się dopóki temperatura wyraźnie nie spadnie. Jak wygląda sytuacja w Belgii?
Polski seler vs holenderski. Jakie ceny?
Powierzchnia uprawy selera z roku na rok rośnie w Holandii. W 2016 z 1500 ha zwiększyła się do 1700 ha. Szacuje się, że w 2017 r. powierzchnia przeznaczona pod uprawę tego warzywa osiągnęła 1900 ha.
W grudniowych „Warzywach” o rozsadzie selera
W grudniowych „Warzywach” tematem numeru jest rozsada selera korzeniowego. W wydaniu tym prezentujemy ofertę rozsad tego warzywa zarówno od polskich producentów, jak i dystrybutorów, którzy sprowadzają sadzonki m.in. z Hiszpanii czy Włoch. Przedstawiamy odmiany selera polecane przez firmy hodowlano-nasienne na nadchodzący sezon oraz podajemy wskazówki dotyczące warunków produkcji rozsady.
Małopolski dzień pora i selera
Małopolski dzień pora i selera, który odbył się 16 lipca w gospodarstwach Arnolda Kwiatka i Marcina Kwiatka w Złotnikach (gm. Igołomia, woj. małopolskie) był okazją do zapoznania się z ofertą odmian tych warzywa oraz środków produkcji koniecznych w odpowiedniej agrotechnice prezentowanych gatunków. Spotkanie zorganizowała firma Luty Jacek. Partnerami wydarzenia były firmy Bejo Zaden Poland, HM.Clause, Enza Zaden, Nunhems, Rol-Spec, Vivai Bacchetto, Lenders, Yara, Ferm O Feed, Polger.
Od 20 lat są ekspertami od rozsad
Profesjonalną produkcję materiału nasadzeniowgo warzyw rozpoczęli w 1997 roku i od tego czasu rozbudowali swoje rozsadowe imperium do 11 ha nowoczesnych obiektów szklarniowych – założyciele Grupy Producentów Rozsad Krasoń, bo o nich mowa obchodzili w tym roku porcelanowy jubileusz działalności firmy. Z tej okazji 10 czerwca zaproszono klientów grupy oraz współpracujące firmy do zakładu produkcyjnego w Świętej k. Złotowa na Dni Otwarte pod hasłem "Rozsada bez tajemnic".
„Gotowa” rozsada pora i selera
Firma Luty Jacek, znana jako dystrybutor nasion, jest także importerem rozsad. Współpracuje w tym zakresie z wyspecjalizowanymi producentami rozsad w Europie.