rolniczy handel detaliczny
Małe przetwórstwo i RHD – wydłużony termin
Termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" został wydłużony do 24 grudnia 2020 r. Nabór wniosków o takie wsparcie rozpoczął się 26 października i pierwotnie miał trwać do 24 listopada. Decyzją Prezes ARiMR Haliny Szymańskiej wnioski będzie można składać do 24 grudnia 2020 r.
Małe przetwórstwo i RHD – złóż wniosek
26 października 2020 r. ruszył nabór wniosków w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.
Dotacje na małe przetwórstwo i RHD
Od 26 października 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.
Rolniczy handel detaliczny – będzie wsparcie
Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego mogą ubiegać się o wsparcie w ARiMR. Nabór wniosków na tzw. małe przetwórstwo rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 20 grudnia 2019 r.
Wsparcie dla rolnictwa obszarów górskich
W resorcie rolnictwa trwają prace nad przygotowaniem odpowiedniego programu wsparcia rolnictwa na obszarach górskich, który poprawi rentowność produkcji rolnej oraz pozwoli zachować unikalność tych terenów. Program powinien również pomóc w podtrzymaniu rolniczego wykorzystania gruntów rolnych na obszarach górskich.
Będą ułatwienia w rolniczym handlu detalicznym
Rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty nie tylko klientom detalicznym, lecz również lokalnym restauracjom czy stołówkom. Zostaną też zwolnieni z obowiązków administracyjnych na starcie takiej działalności i będą mogli skorzystać z zachęt podatkowych – to główne zmiany w ustawie dotyczącej małych producentów żywności, nad którą pracuje Sejm.
O rolniczym handlu detalicznym
W środę 25 kwietnia w ministerstwie rolnictwa odbyło się spotkanie poświęcone perspektywom rozwoju rolniczego handlu detalicznego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ministerstwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ośrodków doradztwa rolniczego, Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz rolnicy korzystający z możliwości, jakie daje taki sposób sprzedaży.
Od 1 stycznia sprzedaż bezpośrednia bez przeszkód
- 1 stycznia wchodzi w życie ustawa, która umożliwia sprzedaż produktów żywnościowych wytworzonych przez rolników, są do niej wydane rozporządzenia wykonawcze, nie ma więc przeszkód, by rolnicy rozpoczęli taką działalność - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.
MRiRW: robocza wersja rozporządzenia o sprzedaży bezpośredniej – przygotowana
Przygotowano już roboczą wersję rozporządzenia do ustawy o sprzedaży bezpośredniej - poinformował w poniedziałek PAP w przesłanym komunikacie resort rolnictwa. Ministerstwo podtrzymuje też, że termin wejścia w życie rozporządzenia zaplanowano na 1 stycznia 2017 r.
Sprzedaż bezpośrednia – jest ustawa, rozporządzeń brak
Ministerstwo rolnictwa w dalszym ciągu nie przygotowało rozporządzeń do ustawy o sprzedaży bezpośredniej; to wielki skandal - powiedział w poniedziałek poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. Jak dodał ustawa jest ważna zarówno dla rolników, jak i konsumentów.