Strona główna Tagi Rębaki

rębaki

Rębaki wagi ciężkiej

Założona w 1983 rokuw Stanach Zjednoczonych  Bandit Industries Inc. jest jednym z największych światowych producentów sprzętu do rozdrabniania drewna i przetwarzania jego odpadów, w tym maszyn o ręcznym podawaniu surowca lub z zamontowanym hydraulicznym chwytakiem, frezarek do pni, maszyn mulczujących i recyklerów.  Na świecie w firmach komunalnych, utrzymania zieleni, tartakach, lasach, firmach OZE pracuje ponad 50.000 różnego typu maszyn Bandit. Prezentujemy kilka modeli cięższych typów, jakie mogą znaleźć zastosowanie w dużych gospodarstwach sadowniczych lub  być użytkowane przez grupy producentów. W Krakowie pracuje Zakład Urządzania i Utrzymania Zieleni - jedyna w Polsce firma będąca dealerem tych maszyn.
 

Krajobraz po wichurach – sprawne sprzątanie gałęzi

Od kilku dni cała Polska zmaga się z letnimi burzami, silnym wiatrem i jego poważnymi skutkami – pozrywanymi dachami, zdewastowanym drzewostanem. Na wielu terenach zalegają połamane konary drzew i gałęzie – większych i mniejszych rozmiarów, które trzeba uprzątnąć. Porządkowanie krajobrazu po wichurze jest praco- i czasochłonne. 
 

Profesjonalne maszyny zrębkujące

Nowe w Polsce rębaki firmy Green-Technik z serii CIP - 2200, CIP PTO „Forest” i CIP 3200 są przeznaczone dla profesjonalistów o szybkiego rozdrabniania pni i gałęzi o średnicy 220–320mm i przekształcania ich w zrębek o regularnej formie. Wyposażone są w funkcjonalne gardziele, podajniki z dwoma wałkami hydraulicznymi i tarcze o grubości 30-40 mm, pracujące na zasadzie koła zamachowego. Wszystkie podzespoły, powstające z grubych blach, są spawane. 

Po cięciu drzew

Spotkanie zorganizowane pod koniec ub.r. w Woli Palczewskiej przez firmę Inventor z Mokobod zgromadziło sadowników zainteresowanych zagospodarowaniem biomasy, która pozostaje w sadzie po cięciu drzew. Prezentowane rozwiązania są korzystne nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia (jeśli wycięte gałęzie są wykorzystywane jako opał), lecz także fitosanitarnego – ze względu na wzrost nasilenia chorób kory i drewna (konieczność usunięcia porażonych pędów z sadu).