prawo łowieckie
O szkodach i odszkodowaniach łowieckich
Raport NIK informuje że, znowelizowanie w 2018 roku ustawy Prawo łowieckie nie przyczyniło się do sprawniejszego szacowania szkód i wypłacania odszkodowań rolnikom. Gminy nie były przygotowane technicznie ani organizacyjnie do realizacji nowych zadań. Większość obowiązków w tym zakresie wykonują więc nadal Polski Związek Łowiecki i koła łowieckie oraz nadleśnictwa.
MŚ pracuje nad nowym sposobem szacowania i wypłat szkód łowieckich
Do końca kwietnia powołany w resorcie środowiska zespół ma przedstawić kompleksowe rozwiązanie dot. szacowania i wypłat odszkodowań za szkody łowieckie - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister środowiska Andrzej Konieczny.
Ekolodzy apelują do PiS o odrzucenie projektu Prawa łowieckiego
W poniedziałek przedstawiciele organizacji społecznych złożyli w siedzibie władz PiS ponad 50 tys. podpisów pod apelem do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o przerwanie prac w parlamencie nad nowelizacją Prawa łowieckiego, która wykonuje m.in. wyrok TK. w sprawie jego zapisów.
W 2017 roku szacowanie szkód i wypłat odszkodowań łowieckich po staremu
Dopiero w 2018 roku, a nie jak pierwotnie zakładano od 2017 r., zmienić ma się sposób szacowania szkód łowieckich i wypłat odszkodowań. Ma wówczas powstać fundusz odszkodowawczy, a szacowaniem szkód mają się zająć komisje przy wojewodzie.
Projekt Prawa łowieckiego ostro krytykowany
Wykonanie wyroku TK dotyczącego tworzenia obwodów łowieckich i powierzenie szacowania szkód łowieckich Lasom Państwowym - zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy Prawo łowieckie. Dalsze prace nad nim będą prowadzone w powołanej w tym celu podkomisji.
Rząd: nowe prawo łowieckie wzmocni prawa właścicieli gruntów
Wzmocnienie uprawnień właścicieli nieruchomości przy tworzeniu obwodów łowieckich, a także możliwość ustanawiania zakazu polowań na nieruchomości oraz obowiązki informacyjne dotyczące organizacji polowań zbiorowych - stanowi przyjęty we wtorek przez rząd projekt noweli Prawa łowieckiego.
Nowe Prawo łowieckie – co się zmieni dla właścicieli gruntów?
Tworzenie obwodów łowieckich ma być konsultowane z właścicielami nieruchomości, którzy ze względu na swoje przekonania religijne będą mogli wystąpić do sądu o ustanowienie zakazu polowań na ich terenie - stanowi projekt noweli Prawa łowieckiego, którym we wtorek ma zająć się rząd.
OPZZ Rolników chce delegalizacji Polskiego Związku Łowieckiego
Złożyliśmy na ręce pana prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o delegalizację Polskiego Związku Łowieckiego z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie - poinformował w czwartek szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski.
Senat: trzy poprawki do nowelizacji Prawa łowieckiego
Senat zdecydował o wprowadzeniu do znowelizowanego Prawa łowieckiego poprawek precyzujących. Nowe prawo stanowi, że szacowaniem szkód łowieckich mają się zajmować wojewodowie, a nie - jak do tej pory - sami myśliwi. Do funduszu odszkodowawczego dołożyć ma się też państwo. Senatorowie poparli w czwartek 16 czerwca trzy poprawki doprecyzowujące, jakie pozytywnie zarekomendowały połączone senackie komisje środowiska i rolnictwa.
MŚ proponuje konsultacje z właścicielami nieruchomości przy tworzeniu obwodów łowieckich
Tworzenie obwodów łowieckich będzie konsultowane z właścicielami nieruchomości; będą oni też mogli wystąpić do sądu o ustanowienie zakazu polowań na ich terenie m.in. ze względu na przekonania religijne - przewiduje projekt noweli Prawa łowieckiego autorstwa resortu środowiska.