Strona główna Tagi Napoje owocowe

napoje owocowe

SEJM: ustawa podnosząca VAT na napoje zdjęta z porządku obrad

Prawo i Sprawiedliwość tymczasowo rezygnuje z flagowej ustawy minister finansów Teresy Czerwińskiej. Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM, stało się tak z powodu nacisków rolników. Chodzi o nową ustawę o podatku VAT, która porządkowała cały system, ale też podnosiła opodatkowanie między innymi napojów owocowych podaje rmf24.pl

KUPS: Rząd chce nałożyć embargo na polskie owoce

Podwyżka stawek VAT na napoje owocowe zdominowała wieczorną sejmową debatę nad zmianami w ordynacji podatkowej Polski.

KUPS: Podwyżka VAT na napoje owocowe doprowadzi do potężnych strat polskich sadowników

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków wielokrotnie apelowała do Rządu RP o nieprzyjmowanie zmian, zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów w zakresie podwyżki podatku VAT z 5 proc. do 23 proc. na napoje z min. 20 proc. udziałem soków lub przecierów z owoców i warzyw.

KUPS komentuje nową propozycje Ministerstwa Finansów

Nowa propozycja Ministerstwa Finansów ( informacja o projekcie podniesienia stawki VAT dla nektarów na 8%, a napojów z min. 20% zawartości soku/przecieru na 23% ) w żadnym wypadku nie załatwia sprawy, to kosmetyka, a nie rozwiązanie problem - mówi Julian Pawlak, prezes zarządu Krajowej Unii Producentów Soków.

Zmiany w VAT pogorszą sytuację rolników i sadowników

Warszawa, 17.12.2018 – Proponowana przez Ministerstwo Finansów podwyżka stawki VAT na nektary i napoje owocowe lub warzywne z 5% do 23% będzie odczuwalna nie tylko przez polskich producentów, ale również rolników i sadowników. Obecnie w Polsce obserwujemy potężną nadprodukcję owoców i kluczowe jest zagospodarowanie każdej tony produktów rolnych. Zmiana stawek VAT na napoje zmniejszy zapotrzebowanie branży na owoce nawet o 190 tys. ton.