kwiaty cięte
Dramaty producentów kwiatów już nie tylko w Europie
Jeśli nie możesz sprzedać, to szczerze mówiąc nie ma sensu zbierać kwiatów ciętych. Z tego powodu usuwamy rośliny ze szklarni prosto do kontenerów na śmieci. To bardzo smutne – powiedział Farai Madziva, zastępca szefa ds. sprzedaży oraz kierownik zatrudnienia w firmie Kitayama Brothers Farms, z Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.
Druga szansa róż
Coraz wyraźniej się zarysowujący trend "zero waste" (bez odpadów) wkroczył także do branży roślin ozdobnych. Firma Parfum Flower Company, dostarczająca na rynek kwiaty cięte róż, zamiast wyrzucać pod koniec tygodnia niesprzedany towar, daje mu drugie życie.
Święto Dalii w Holandii
W tym samym terminie, co holenderskie targi Plantarium, zorganizowano w tym kraju po raz trzeci Dni Daliowe. W 9 lokalizacjach goście z całego świata mogli oglądać poletka pokazowe z nowymi odmianami tych kwiatów, pola uprawne przeznaczone do produkcji bulw, a także dekoracyjne rabaty daliowe w parku Keukenhof (znanym przede wszystkim z wiosennych pokazów cebulowych).
Rosyjskie kwiaty
Według Rosstatu, w ubiegłym roku produkcja kwiatów ciętych w szklarniach Rosji wyniosła około 263,3 milionów sztuk. Przedsiębiorstwa i organizacje rolnicze zwiększyły wolumeny swojej produkcji o 12,3% do 256,5 mln kwiatów, zaś gospodarstwa indywidualne o 22,6% do 6,8 mln.
W Broniszach oferta kwiatów na Dzień Kobiet
Na 8 marca wybór kwiatów jest bardzo duży, począwszy od ciętych, a skończywszy na doniczkowych - informuje Rynek Hurtowy Bronisze. Chętnie kupowane są róże, tulipany, żonkile, które można dostać także w doniczkach.
Walentynkowa sprzedaż kwiatów w Europie
W wielu miejscach w Holandii, Niemczech i Belgii w zeszłym tygodniu świętowano tradycyjny karnawał, ale nie wpłynęło to na walentynkową sprzedaż kwiatów - informuje serwis Floraldaily. Dla giełd okres szczytu już się skończył, teraz kolej na kwiaciarnie.
Kwitnące targi – czyli IPM Essen 2018
Międzynarodowe Targi Roślin (Internationale Pflanzenmesse – IPM) w Essen w Niemczech na dobre wpisały się w kalendarz najważniejszych wystaw „zielonej” branży. Ich tegoroczna, 36. edycja odbyła się 23–26 stycznia. Po raz kolejny była to arena prezentacji nowości, świętowania jubileuszy, rozmów handlowych oraz wymiany doświadczeń. Szerokiej ofercie gatunków ozdobnych (ale i gatunków sadowniczych) towarzyszyły liczne pomysły marketingowe, które liczą się w ostatnich latach nie mniej niż nowe kreacje roślin.
Walentynki to wielki handel kwiatami
Jak podaje Royal Flora Holland, tydzień przed Walentynkami to jeden z najbardziej ruchliwych tygodni w roku. Transakcje obejmują 300 milionów kwiatów i ponad 25 milionów roślin doniczkowych. To dwa razy tyle, ile w normalny tydzień.
Co w listopadowych „Roślinach Ozdobnych”?
Listopad w branży roślin ozdobnych w Polsce kojarzy się niemal wyłącznie z chryzantemami. Czy to jednak jedyny gatunek obecny w tradycji obchodzenia Święta Zmarłych? Okazuje się, że na południu Europy z florystyką pogrzebową silnie związane jest... anturium.
Anturium na Wszystkich Świętych
Dla wielu holenderskich producentów kwiatów tygodnie przed świętem Wszystkich Świętych to czas wzmożonej pracy. Jako przykład serwis Flora Daily podaje Fiore Anthuriums, szkółkę oferującą odbiorcom cięte anturium.