Strona główna Tagi Kups

kups

Współpraca dźwignią promocji

Promocja dźwignią handlu, ale trudno o nią bez spójnej strategii i synergii wielu działań. Obie można zaprojektować. Wysiłku podjęło się kilkanaście branżowych organizacji realizujących działania w ramach Funduszu Promocji Warzyw i Owoców.

Senat zajmie się ustawą cukrową

Stowarzyszenie KUPS i pozostałe najważniejsze organizacje reprezentujące sadownictwo oraz przetwórstwo owoców i warzyw apelują do senatorów o przegłosowanie poprawki zakładającej całkowite wyłączenie z opłaty cukrowej nektarów oraz napojów z wysoką zawartością naturalnego soku i przecieru z owoców i warzyw.

Dlaczego rząd promuje słodycze i piwa smakowe?

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków zwraca się do premiera Mateusza Morawieckiego oraz polskich parlamentarzystów z prośbą o całkowite wyłączenie z opłaty cukrowej nektarów oraz napojów z owoców i warzyw zawierających minimum 20% soku lub przecieru, ze względu na niekorzystne społeczne i gospodarcze skutki dla polskiej branży owocowo-warzywnej.

Opłata cukrowa: uderzenie w polskich przedsiębiorców, sadowników i konsumentów

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków i 8 wiodących organizacji rolniczych w Polsce skierowało do Ministerstwa Zdrowia i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pismo, w którym sprzeciwia się nowej opłacie, w postaci podatku cukrowego od napojów. Zdaniem branży nowa danina jest szkodliwa dla sadowników, producentów oraz samych konsumentów.

ApetytNaPolskie.com

Apetytnapolskie.com to nowy serwis internetowy, który stanowi kompendium wiedzy o polskich warzywach, owocach, a także i ich przetworach, oraz ziemniakach i grzybach. Serwis jest prowadzony w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku” i ma na celu pokazanie różnorodność i dostępność polskich produktów ogrodniczo-sadowniczych i ich przetworów oraz rozbudzenie apetytu na nie konsumentów.

Ceny referencyjne a przyszłość branży owocowo-warzywnej

Czy wejdzie w życie ustawa dopuszczająca odgórne ustalanie referencyjnych cen skupu produktów rolnych? Jaka przyszłość czeka branżę owocowo-warzywną w Polsce?

KUPS: Rząd chce nałożyć embargo na polskie owoce

Podwyżka stawek VAT na napoje owocowe zdominowała wieczorną sejmową debatę nad zmianami w ordynacji podatkowej Polski.

KUPS: Podwyżka VAT na napoje owocowe doprowadzi do potężnych strat polskich sadowników

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków wielokrotnie apelowała do Rządu RP o nieprzyjmowanie zmian, zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów w zakresie podwyżki podatku VAT z 5 proc. do 23 proc. na napoje z min. 20 proc. udziałem soków lub przecierów z owoców i warzyw.

Stanowisko KUPS i KZGPOiW po posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Producenci soków oraz owoców i warzyw, zrzeszeni wokół Krajowej Unii Producentów Soków oraz Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, negatywnie oceniają podwyżkę podatku VAT do 23 proc. na napoje owocowe i warzywne. Taka opinia została wyrażona przez przedstawicieli branży podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które odbyło się 19 lutego br. Od początku ostrzegamy przed niekorzystnymi zmianami, jakie ustawa niesie dla polskiej gospodarki – sadowników, rolników, producentów oraz konsumentów.

KUPS komentuje nową propozycje Ministerstwa Finansów

Nowa propozycja Ministerstwa Finansów ( informacja o projekcie podniesienia stawki VAT dla nektarów na 8%, a napojów z min. 20% zawartości soku/przecieru na 23% ) w żadnym wypadku nie załatwia sprawy, to kosmetyka, a nie rozwiązanie problem - mówi Julian Pawlak, prezes zarządu Krajowej Unii Producentów Soków.