koniunktura
Copa i Cogeca: rolnicy nie są pewni swojej przyszłości w rolnictwie
Najnowsze wyniki badania Copa i Cogeca z trzeciego kwartału 2017 r. pokazują, że rolnicy są niepewni swojej przyszłej sytuacji ekonomicznej, głównie w związku z rozwojem handlu na światowych rynkach.
IRG SGH: coraz lepsza koniunktura w rolnictwie
W III kwartale 2017 r. koniunktura w polskim rolnictwie ponownie się poprawiła, czemu sprzyjały, pogoda i dobra koniunktura na rynkach światowych - podał Instytut Rozwoju Gospodarczego SGH. Przypomniał, że poprawa koniunktury rolnej trwa nieprzerwanie od półtora roku.
Według badań to wyjątkowo dobry początek roku w rolnictwie
W styczniowym badaniu oceny koniunktury w rolnictwie poprawiły się - wynika z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Był to czwarty kwartał z rzędu, gdy notowania poszły w górę.
Koniunktura w gospodarstwach rolnych w I półroczu 2016 r.
Badaniem koniunktury (komunikat GUS z 31.10.2016) zostały objęte gospodarstwa rolne osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej oraz wylosowana próba gospodarstw indywidualnych (25,5 tys.) o wielkości ekonomicznej1 powyżej 4 tys. euro (tj. powyżej 15,6 tys. zł.).
W rolnictwie sezonowe pogorszenie koniunktury
Zimowy zastój w produkcjia rolnej spowodował pogorszenie sytuacji dochodowej gospodarstw rolnych, jednak nadchodzący sezon zasiewów skłania rolników do optymizmu - wynika z analiz Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.
Koniunktura w rolnictwie
Długa zima i upalne lato przysporzyły problemów rolnikom. Jednak zdaniem ekspertów nie wszyscy mają powody do narzekań – poprawiła się sytuacja hodowców trzody chlewnej i producentów warzyw. W dobrej sytuacji są przede wszystkim właściciele dużych gospodarstw, którzy umieją wykorzystać efekt skali. Wiele też zależy od specjalizacji danego gospodarstwa.