gospodarstwo ogrodnicze t. mularski sp. z o.o.
Agro Akademia BASF 2017 w Ciechocinku
Ruszył cykl spotkań pod hasłem „Agro Akademia BASF”. Pierwsza akademia odbyła się 5 stycznia w Ciechocinku i dotyczyła głównie warzyw uprawianych dla przetwórstwa m.in. kalafiorów, brokułów, a także fasoli szparagowej, pomidorów i cukinii. Firmę BASF reprezentowali dr Anna Długosz oraz Maciej Wita. Ponadto wśród firm współorganizujących to spotkanie byli: ADOB, Danfoil, Flortom, Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski oraz HM. Clause.
Ekologiczna kolekcja warzyw
Już po raz trzeci firma Bejo Zaden zaprezentowała kolekcję gatunków i odmian warzyw w jakości ekologicznej w gościnnym gospodarstwie państwa Urszuli i Piotra Osików z Woli Skromowskiej k. Kocka. Oprócz pokazu odmian zorganizowano wykłady na temat rynku produktów ekologicznych oraz nowych technologii i środków do produkcji ekologicznej.
Kalafiory i brokuły na wschodzie Polski
W niedzielę 25 września w gospodarstwie Magdaleny i Adama Mielniczuków w Kryszynie (woj. lubelskie, gmina Telatyn) odbył się piknik kalafiorowo-brokułowy. Spotkanie zorganizowała firma Syngenta, przy współudziale firmy Tradecorp, Grupy Producentów Rozsad Krasoń oraz Gospodarstwa Ogrodniczego T. Mularski.
Koniunktura w przemyśle przetwórczym
„Spotkanie z przemysłem przetwórczym” zorganizowane w Chlewiskach (woj. mazowieckie) 9 lutego przez Monsanto Polska wraz z firmami: Agrowiec, BASF, Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski, Grupa Producentów Rozsad Krasoń oraz Yara Poland, było sposobnością zdobycia wiedzy z różnych zakresów produkcji warzyw dla przetwórstwa. Duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja dotycząca trendów w tym segmencie produkcji.
„Spotkanie z przemysłem przetwórczym”
„Spotkanie z przemysłem przetwórczym” zorganizowane w Chlewiskach (woj. mazowieckie) 9 lutego br. przez Monsanto Polska wraz z firmami: Agrowiec, BASF, Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski, Grupa Producentów Rozsad Krasoń oraz Yara Poland była sposobnością zdobycia wiedzy z różnych zakresów produkcji warzyw dla przetwórstwa.
W Lipnie o odmianach warzyw dla przemysłu
Firma HM. Clause Polska we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz firmami Bayer i Agrosimex zorganizowały 15 stycznia w Lipnie spotkanie dla plantatorów warzyw, produkujących pod potrzeby zakładów przetwórczych.
Szkolenie w „stolicy” kapusty
Styczeń obfituje w liczne, przedsezonowe szkolenia i warsztaty dla producentów warzyw. Firma Hazera Poland wraz z Gospodarstwem Ogrodniczym Mularski oraz firmą Intermag z Olkusza zorganizowała jedno z takich spotkań, które odbyło się 24 stycznia w Charsznicy, w małopolskim zagłębiu kapuścianym.
Agro Akademia Warzywnicza
Firma BASF wraz z partnerami (firmami: John Deere, ADOB, Hazera, Agrotop Kaczmarek, Gospodarstwo ogrodnicze T. Mularski) rozpoczęła 19 stycznia w Blizanowie koło Kalisza kolejny (trzeci) cykl szkoleń w ramach Agro Akademii Warzywniczej. Podczas spotkania skupiono się na omówieniu nowych trendów i rozwiązań w uprawie kapusty i cebuli.
Letni pokaz kalafiorów i brokułów
Wysoka temperatura nie sprzyja uprawie warzyw kapustnych. Szczególnie wrażliwe na długotrwałe upały, z jakimi mieliśmy do czynienia od końca lipca są kalafiory i brokuły – ale te zaprezentowane 13 sierpnia podczas spotkania w Kucharach k. Kalisza dobrze sobie poradziły w trudnych warunkach pogodowych.
Pod Opolem powstanie 73-hektarowa szklarnia
Pod Opolem ma powstać 73-hektarowa szklarnia, w której od 2016 roku miałyby być uprawiane pomidory. Szacowana wartość inwestycji to 250 mln zł. Pracę w kompleksie szklarni docelowo miałoby znaleźć ponad 700 osób. Szklarnie pod Opolem budować ma Grupa Producentów Owoców i Warzyw Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski Sp. z o.o., która ma obecnie trzy zakłady: koło Pszczyny, Będzina i Gorzowa Wielkopolskiego.