Strona główna Tagi Fertygacja

fertygacja

Warzywne centrum doradztwa technicznego

W Warzywniczej Stacji Badawczej Bayer w Bedlnie tradycyjnie od lat, cyklicznie odbywają się m.in. spotkania doradców i redaktorów oraz ogrodników związanych w polową produkcją warzywną. W tym, pandemicznym, roku obserwacje doświadczeń również są możliwe po indywidualnym umówieniu. Wizytowaliśmy WSB Bayer 9 lipca.

Komunikat sadowniczy Agrosimex z dnia 8.07.2019 – wzrost owoców

Robert Binkiewicz doradca sadowniczy z firmy Agrosimex opisuje bieżącą sytuację w sadach jabłoniowych, gruszowych i gatunkach pestkowych.

Komunikat jagodowy AGROSIMEX z dnia 10.04.2019 – zalecenia przed kwitnieniem

Doradca Sadowniczy opisuje aktualną fazę rozwojową uprawy borówki, porzeczki i agrestu. Podaje zalecenia przed kwitnieniem upraw roślin jagodowych.

Wielkopolska Borówka

W Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem 28 lutego firma Fargo zorganizowała szkolenie dla producentów borówki wysokiej.

Timac Agro – Ogrodnicze nowości 2019. Wywiad. FILM

Do oferty nawozów granulowanych, płynnych i krystalicznych firma Timac Agro Polska dołączyła nowe produkty, o których wspomina Łukasz Peroń. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

Woda – niezbędna w sadach

Przebieg pogody, w związku z bardzo niskimi opadami, powoduje konieczność nawadniania większości upraw. Czy podawanie wody w sadach jest potrzebne, czy są okresy krytyczne, gdy woda jest niezbędna i jak nawadniać zapytałam prof. dr. hab. Waldemara Tredera (fot.), specjalistę w dziedzinie nawadniania z Instytutu Ogrodnictwa (IO) w Skierniewicach.

Przygotowanie pożywki. O czym pamiętać?

Uprawa roślin w podłożach o ograniczonej objętości (wełna mineralna, włókno kokosowe) wymaga od producenta znajomości wielu zagadnień, m.in. tych związanych z właściwościami wody i nawozów stosowanych do fertygacji.

Fertygacja – o zasadach nigdy dość

Uprawa w tunelach i pod daszkami, choć dziś także coraz częściej ta w gruncie, wymaga nawadniania. Z wodą nie można dziś nie dostarczać składników pokarmowych, gdyż stale przepłukiwane podłoże staje się ubogie. Fertygacja jest zatem koniecznością. Poniżej zasady, o których warto pamiętać, aby produkowane owoce były bezpieczne dla konsumenta, a instalacja służyła jak najdłużej.

Prawidłowe podejście do nawożenia warzyw

Podczas przedsezonowych spotkań branżowych wiele firm prezentowało ofertę nawozów do stosowania posypowego i dolistnego, zwracając uwagę nie tylko na zawartości składników pokarmowych, ale również na ważne zagadnienia związane z żywieniem roślin i dbałością o środowisko glebowe.

Fertygacja w sadzie gruszowym

Jerzy Radzimowski wraz z żoną Agnieszką prowadzą 24-hektarowy sad gruszowy w Będziemyślu k. Rzeszowa. Celem sadowników jest coroczna produkcja wysokiej jakości owoców, dlatego w całym sadzie zamontowana jest instalacja nawadniająca, a w 90% sadu gruszowego planowany jest montaż sieci przeciwgradowych.