banki
Przepisy o windykacji w rolnictwie nie podobają się bankom
Zamierzam podjąć rozmowy z resortem sprawiedliwości w sprawie przepisów wyłączających spod egzekucji komorniczej m.in. maszyny i grunty rolne - zapowiedział szef KNF Marek Chrzanowski.
Banki chcą zmian w sprawie przedmiotów nie podlegających egzekucji u rolników
Związek Banków Polskich apeluje o zmianę przepisów, które zaliczają do przedmiotów nie podlegających egzekucji komorniczej u rolników np. budynków gospodarczych i gruntów rolnych. Zwrócił się w tej sprawie m.in. do resortu sprawiedliwości.
Wybrano bank najlepszy dla rolnika
Najlepszą ofertę dla skierowaną do rolników ma bank BGŻ BNP Paribas - wynika z drugiej edycji rankingu "Bank Najlepszy dla Rolnika" wykonanego przez firmę Martin & Jacob .
Bank Najlepszy dla Rolnika 2016
Który bank jest najlepszy dla rolnika? Czy ta grupa klientów ma swoje preferencje i faworytów na rynku? Martin & Jacob odpowiada na te pytania i prezentuje wyniki rankingu: „Bank Najlepszy dla Rolnika 2016”.
Banki mogą już udzielać kredytów preferencyjnych dla rolnictwa
Są pieniądze na dopłaty do preferencyjnych kredytów inwestycyjnych udzielanych w I kwartale 2016 r. ARiMR przyznała bankom limity akcji kredytowej - poinformowało biuro prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Siedem banków podpisało z ARiMR umowy o udzielaniu rolnikom kredytów preferencyjnych
Do Banku Gospodarki Żywnościowej SA*; SGB-Banku S.A.; Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.; Banku Pekao S.A; BNP Paribas SA* i Krakowskiego Banku Spółdzielczego, które w marcu, kwietniu i maju podpisały z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowy o udzielaniu rolnikom preferencyjnych kredytów, dołączył Raiffeisen Bank Polska SA.
Banki nie mają ofert dla rolników
Gdy Polska wchodziła do UE, przeciętne gospodarstwo rolne miało po opłaceniu wszystkich kosztów życia jedynie 100 zł. Obecnie jest to 1,6 tys. zł – więcej niż ma do dyspozycji przeciętne gospodarstwo składające się z emerytów czy pracowników. Banki jednak – poza nielicznymi wyjątkami – wciąż nie wykorzystują tego potencjału, bo nie uwzględniają w swojej ofercie specyfiki rolnictwa. Tymczasem pracujący na roli chcą mieć dostęp nie tylko do kredytów, lecz także do specjalistycznych usług.