architektura krajobrazu
Green Days trwały 3 dni
Od 7-9 kwietnia w Nadarzynie k. Warszawy, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbywały się Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days. Branżowe firmy prezentowały wszystko, co związane z szeroko pojętym ogrodnictwem. Na stoiskach roiło się od roślin ozdobnych, użytkowych, prezentowany był sprzęt ogrodniczy (maszyny oraz narzędzia), a także wiele elementów wyposażenia ogrodów, aż po akcesoria pszczelarskie.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu
„Puzzle krajobrazowe - moja regionalna roślinna opowieść” to hasło, pod którym w dniach 6-7 kwietnia w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku, przy ul. Czyżewskiego 31, odbędzie się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu.
Olsztyński naukowiec uczy dzieci w różnych zakątkach świata ogrodnictwa
Projektowania ogrodu, doboru roślin oraz ich pielęgnacji uczy dzieci w różnych zakątkach świata olsztyński naukowiec dr inż. Mariusz Antolak. Prowadząc warsztaty edukacyjne, poznaje jak miejscowa ludność postrzega ogrody i jakie ma wyobrażenie o współczesnej architekturze krajobrazu.
Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu
14-15 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku, przy ul. Czyżewskiego 31, odbędzie się finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu, który odbywa się pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdańska. Hasłem tegorocznego konkursu jest „Ogrodowa gra terenowa”.
Naukowcy zaprzęgną roboty do pracy z roślinami
Maleńkie roboty mogą wspierać rośliny w ich wzroście, a potem wspólnie z nimi tworzyć elementy tzw. żywej architektury, czyli np. ławeczki utworzone z żyjących roślin, czy ekrany maskujące elementy budynków. To byłby przełom w podejściu do architektury - mówi PAP prof. Przemysław Wojtaszek.
Konkurs dla studentów krakowskich uczelni
Do 20 marca krakowscy studenci architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych mogą zgłaszać prace na konkurs „Zielona inwestycja”. Zainteresowani muszą zaprojektować park naturalistyczny, który powstałby na sześciohektarowej działce w Krakowie-Branicach. W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne lub maksymalnie trzyosobowe zespoły.
Vestire il Paesaggio i toskańskie szkółki
Od 26 do 28 czerwca toskańska Pistoia (Włochy) po raz trzeci gościła międzynarodową konferencję „Vestire il Paesaggio” , której włoski tytuł można przetłumaczyć dosłownie jako „Ubieranie krajobrazu”. Impreza z założenia ma być miejscem wymiany pomysłów dla osób z „zielonej” branży (szkółkarzy, architektów krajobrazu, urzędników odpowiedzialnych za zieleń miejską, naukowców), początkowo głównie z Włoch, obecnie z całej Europy.