Strona główna Tagi Arbuzy

arbuzy

Nie jakość, a susza kształtuje cenę

Rynek hurtowy owoców i warzyw odczuwa skutki suszy. Jakość tych produktów jest niższa od oczekiwanej, a ich ceny – nadal wysokie.

Owocowy rynek hurtowy

Wzrasta podaż krajowych śliwek i moreli, a malin ulega sporym wahaniom. Ceny czereśni nadal są wysokie, borówki wysokiej w miarę stabilne, a włoskich winogron – notują spadki.

Owoce jagodowe liderem rynku hurtowego

Największe zainteresowanie konsumentów skierowane jest obecnie na owoce jagodowe: porzeczki, borówki, maliny, jeżyny i agrest. Są one najczęściej konfekcjonowane w opakowania 0,25 i 0,5 kg dla wygody sprzedawców a przede wszystkim konsumentów.

Na Ukrainie drogie arbuzy

Tegoroczne ceny na arbuzy trzymają się na Ukrainie na zadziwiającym handlowców z branży poziomie. Są pięć razy wyższe od ubiegłorocznych.

Krajowe owoce jagodowe – początek sezonu na Broniszach

Na rynku hurtowym rozpoczęły się dostawy krajowej borówki wysokiej spod osłon, a malina nadal ma wysokie ceny. Na Mazowszu plonowanie truskawki osiągnęło szczyt. Powoli rośnie podaż krajowych czereśni.

Cięty arbuz nie traci soku. Nowe odmiany

Crisp Fresh Watermelon to linia odmian arbuza w ofercie firmy Syngenta, którą zaprezentowano w trakcie targów Fruit Logistica 2017. Produkt ten ubiegał się o nagrodę Innovation Award.

Ubyło producentów warzyw – ceny poszły ostro w górę

Z powodu nieopłacalności produkcji niektórych warzyw w Izraelu stale zmniejsza się podaż, a to wpływa na znaczny wzrost cen. Problem ten dotyczy m.in. produkcji pomidorów, cukinii czy arbuzów. 
 

Na upały najlepsze sok pomidorowy i arbuz

W upały, poza wodą, sięgajmy po soki, owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Szczególnie cenne są sok pomidorowy i arbuz, bo uzupełnią m.in. potas, wapń, magnez i żelazo, które latem szybko tracimy - radzi dr Katarzyna Stoś z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Rośnie popyt na hiszpańskie arbuzy

W ciągu ostatnich 10 lat hiszpański eksport arbuzów wzrósł o 50,2% z 353,2 tys. ton owoców w roku 2015 do 530,3 tys. ton wyeksportowanych w roku 2014. Około połowa z wysłanej w minionym roku ilości arbuzów trafiła na rynek francuski i niemiecki – dokładnie 57%.

Mniej arbuzów i melonów

Warzywnicy Krymu mocno zastanawiają się nad ustalaniem wielkości nasadzeń tych gatunków w bieżącym sezonie. Obawiają się o wodę i zbyt produkcji.