Strona główna Tagi 26 spotkanie sadownicze sandomierz 2017

26 spotkanie sadownicze sandomierz 2017

Czy polskie jabłka wrócą do Rosji?

W swoim wystąpieniu na Sadowniczym Spotkaniu Sandomierz 2017 „Wpływ embarga na sadownictwo w Rosji. Możliwości eksportu polskich jabłek po jego zniesieniu” Adam Paradowski (Agro Fresh) omówił, między innymi, kwestie struktury rosyjskiego handlu jabłkami oraz aktualne źródła jego zaopatrzenia. Czy nasze jabłka wrócą legalnie na ten rynek?

Czereśniowo na Spotkaniu Sadowniczym

Drugiego dnia 26 Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu spotkali się producenci czereśni i sadownicy zainteresowani uprawą tego gatunku.  Wykłady, które przygotowali dla nich organizatorzy, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a wykładowcy długo po wystąpieniach rozmawiali ze słuchaczami.

Spotkanie Sadownicze w trudnym roku

Pierwszego dnia 26 Spotkania Sadowniczego Sandomierz odbyła się Konferencja Sadownicza, która w całości poświęcona była sytuacji na rynku jabłka.

W Sandomierzu trwa 26 Spotkanie Sadownicze

Rozpoczęło się 26. Spotkanie Sadownicze Sandomierz. Dzisiaj producenci owoców biorą udział w konferencji sadowniczej, jutro konferencja czereśniowa.

Na Spotkaniu Sadowniczym o kłopotach Sandomierskiego Owocu

Na jutrzejszym Spotkaniu Sadowniczym Sandomierz 2017 odbędzie się zwołana przez grupę inicjatywną dyskusja o stanie i przyczynach trudności Grupy Producenckiej Owoc Sandomierski. Poniżej publikujemy informację-zaproszenie na to spotkanie.

Konferencja Czereśniowa na Spotkaniu Sadowniczym Sandomierz 2017

Czwartek 26 stycznia będzie drugim dniem Sadowniczego Spotkania Sandomierz 2017. Organizatorzy zaproponowali poświęcenie go w całości na Konferencję Czereśniową. W Sandomierzu będzie również czekać na gości Spotkania najnowszy numer „Czereśni” – pierwszy w tym roku. Jego tematyka rozszerzy krąg spraw poruszanych podczas konferencji o opinie na temat najbardziej odpowiednich odmian  tego gatunki dla Polski, nowych interpretacji przyczyn pękania owoców, informacje o najdroższych czereśniach świata. Zapraszając do Sandomierza i lektury naszego periodyku proponujemy krótki rzut oka na ubiegłoroczny rynek czereśni.

Debata z przedstawicielami konsorcjów. Pytania i odpowiedzi w Sandomierzu

Przedstawiciele konsorcjów zrzeszających grupy producentów owoców wypowiedzą się 25 stycznia w Sandomierzu na tematy związane z bieżącą sytuacji na rynku jabłek. W trakcie debaty odbywającej się podczas 26. Spotkania Sadowniczego Sandomierz udział wezmą: Zbigniew Chołyk (LubApple), Michał Lachowicz (Appolonia), Janusz Stasiak (SanExport Group) oraz Waldemar Żółcik (Unia Owocowa).
 
 

Minister Rolnictwa odpowiada Świętokrzyskiej Izbie Rolniczej

25 października opublikowaliśmy treść pisma, jakie Świętokrzyska Izba Rolnicza przesłała premier Beacie Szydło. W imieniu jej imieniu odpowiedzi udzielił resortowy minister Krzysztof Jurgiel.

Na Spotkaniu Sadowniczym – o problemach (nie tylko) grup

Już w najbliższą środę i czwartek 25 i 26 stycznia po raz 26. Sandomierz będzie gościł producentów owoców. Spotkanie Sadownicze w tym roku to dwie konferencje oraz towarzyszące im tradycyjnie targi. Spodziewamy się również ożywionych dyskusji, bo za nami rok trudny, a przed nami... prawdopodobnie nie łatwiejszy. Do tych rozmów podstawą może być dyskusja, na którą w trakcie I dnia Spotkania, czyli Konferencji Sadowniczej zaproszeni zostali przedstawiciele grup producenckich i konsorcjów.

Rosyjski rynek całkowicie bez polskich jabłek? Czy taki scenariusz jest możliwy?

Według doniesień medialnych w grudniu 2016 roku najwyżsi rosyjscy politycy powiedzieli: prezydent Rosji Władimir Putin - „Będziemy się starać, żeby embargo trwało możliwie jak najdłużej”; minister rolnictwa Rosji Aleksander Tkaczow - „Aby całkowicie zastąpić import owoców własną produkcją, do 2020 roku jest konieczne posadzenie 72 tys. hektarów sadów, czyli 14 tys. ha rocznie. Oznacza to, że musimy posadzić rocznie około 300 sadów”.