Intermag – doświadczenia i wdrożenia z zastosowaniem preparatów mikrobiologicznych

Jak co roku firma Intermag przeprowadza doświadczenia polowe i wdraża do praktyki ogrodniczej rozwiązania oparte o pożyteczne mikroorganizmy. W roku 2019 firma kładzie szczególny nacisk na ograniczanie szkodliwości chorób odglebowych i nicieni glebowych w uprawie papryki pod osłonami oraz na zbiegi ograniczające stres replantacji – aplikacja preparatów mikrobiologicznym na etapie produkcji rozsady.

W tym sezonie firma współpracuje z pięcioma gospodarstwami z rejonu Radomia, uprawiającymi warzywa pod osłonami:

  • Gospodarstwo państwa Szatanów, zlokalizowane w miejscowości Długie. U państwa Szatanów prowadzane są doświadczenia w papryce, kapuście pekińskiej, sałatach. Zaplanowano szereg doświadczeń nad wpływem preparatów mikrobiologicznych z serii BACTIM na stres replantacji, związany z sadzeniem papryki, sałat i kapust na miejsce stałe oraz doświadczenia z wpływem preparatów mikrobiologicznych na ograniczenie populacji nicieni glebowych. Gospodarstwo państwa Szatanów specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości papryki słodkiej oraz wszelkich „paprykowych ostrości”, czasami bardzo egzotycznych. Efekty współpracy Intermag z właścicielami będą prezentowane na corocznym spotkaniu z producentami papryki, które odbędzie się w sierpniu.
  • Gospodarstwo państwa Kołodziejczyków, zlokalizowane w miejscowości Dęba.
    Gospodarstwo państwa Kołodziejczyków znane jest z produkcji owoców papryki w klasie premium. U Państwa Kołodziejczyków zaplanowano doświadczenia w papryce, kapuście pekińskiej i sałacie lodowej. Głównym tematem doświadczeń jest przygotowanie rozsad i możliwość ograniczenia szkodliwości chorób odglebowych w uprawie papryki. U państwa Kołodziejczyków są także założone wieloletnie doświadczenia z zastosowaniem preparatów mikrobiologicznych po zabiegach chemicznego odkażania gleby. Wyniki zaprezentowane zostaną producentom papryki także w sierpniu.
  • Gospodarstwo państwa Pietrzykowskich, zlokalizowane w Grabowej Woli. U państwa Pietrzykowskich wdrażane są technologie przygotowania rozsad papryki, kapust: pekińskiej i głowiastej. Będą także prowadzone obserwacje działania rozwiązań Intermag w warunkach aplikacji w tunelach odkażanych i w tunelach, w których nie prowadzono odkażania gleby.
  • Gospodarstwo państwa Świądrów, zlokalizowane w miejscowości Długie. U państwa Świądrów zaplanowano doświadczenia w papryce i kapuście pekińskiej. Tematyka doświadczeń będzie obejmowała ograniczanie szkodliwości nicieni oraz wpływ preparatów mikrobiologicznych z serii BACTIM na kondycję rozsad. Gospodarstwo państwa Świądrów prowadzi już młode pokolenie Marcin i Damian.
  • Gospodarstwo państwa Milczarskich, zlokalizowane w miejscowości Kostrzyń, znane jest z uprawy pomidorów koktajlowych. Państwo Milczarscy prowadzą produkcję ekologiczną, są dostawcą znanych sieci handlowych. U państwa Milczarskich zaplanowane jest przeprowadzenie testów nad wpływem preparatów mikrobiologicznych aplikowanych w czasie produkcji rozsad na plon i jakości plonów pomidorów koktajlowych.

Dodatkowo, w Gospodarstwie Państwa Szatanów Intermag współpracuje z firmą Enza Zaden, a w gospodarstwie państwa Kołodziejczyków zfFirmą Rijk Zwaan.

Gospodarstwo Państwa Szatanów – 03.04.2019r.

Sałata rzymska, z lewej rośliny podlewane BACTIM RADINET, z prawej rośliny Kontrolne. Zdjęcie nr 1 – Gospodarstwo Państwa Szatanów – 03.04.2019r.

Gospodarstwo Państwa Kołodziejczyków – 09.04.2019r.

Sałata podlana po wschodach biopreparatem BACTIM RADINET
Zdjęcie nr 2 – Gospodarstwo Państwa Kołodziejczyków – 09.04.2019r. Sałata rośliny kontrolne, gdzie nie stosowano preparatów mikrobiologicznych.
Zdjęcie nr 3 – Gospodarstwo Państwa Kołodziejczyków – 09.04.2019r.

Gospodarstwo Państwa Milczarskich – 11.04.2019r.

Rozsada pomidora – rośliny kontrolne.
Zdjęcie nr 4 – Gospodarstwo Państwa Milczarskich – 11.04.2019r. Rozsada pomidora – rośliny podlane po pikowaniu BACTIM RADINET.
Zdjęcie nr 5 – Gospodarstwo Państwa Milczarskich – 11.04.2019r.

Gospodarstwo Państwa Pietrzykowskich – 11.04.2019r.

W środku roślina kontrolna, z lewej i prawej strony rośliny podlane po pikowaniu BACTIM RADINET.
Zdjęcie nr 6 – Gospodarstwo Państwa Pietrzykowskich – 11.04.2019r.

Gospodarstwo Państwa Szatanów – 09.04.2019r.

System korzeniowy rośliny papryki podlanej BACTIM RADINET.
Zdjęcie nr 7 – Gospodarstwo Państwa Szatanów – 09.04.2019r. System korzeniowy roślin kontrolnych, niepodlewanych preparatami mikrobiologicznymi.
Zdjęcie nr 8 – Gospodarstwo Państwa Szatanów – 09.04.2019r. Sałata rzymska rośliny kontrolne.
Zdjęcie nr 9 – Gospodarstwo Państwa Szatanów – 09.04.2019r. Sałata rzymska – rośliny podlane BACTIM RADINET.
Zdjęcie nr 10 – Gospodarstwo Państwa Szatanów – 09.04.2019r. Na pierwszym planie rośliny kontrolne, w głębi tunelu rośliny podlane BACTIM RADINET.
Zdjęcie nr 11 – Gospodarstwo Państwa Szatanów – 09.04.2019r. Zdjęcie nr 12. Sałata lodowa podlewana BACTIM RADINET Zdjęcie nr 13. Sałata lodowa rośliny Kontrolne Zdjęcie nr 14. Doświadczenie z podlewaniem roślin papryki biopreparatami po pikowaniu siewek. Zdjęcie nr 15. System korzeniowy papryki podlanej po pikowaniu BACTIM RADINET Zdjęcie nr 16. System korzeniowy rośliny Kontrolnej.

Gospodarstwo Państwa Kołodziejczyków – 03.04.2019r.

Zdjęcie nr 17. Po prawej system korzeniowy rośliny papryki podlanej BACTIM RADINET, po lewej system korzeniowy rośliny Kontrolnej. Zdjęcie nr 18. Rośliny papryki z Kontroli. Zdjęcie nr 19. Rośliny papryki podlanej BACTIM RADINET.

Gospodarstwo Państwa Świądrów – 03.04.2019r.

Zdjęcie nr 20. Rośliny papryki już podlane BACTIM RADINET Zdjęcie nr 21. Prace przy pikowaniu roślin pomidora w toku, po pikowaniu będziemy podlewać rośliny naszymi biopreparatami.

W doświadczeniach będzie badany wpływ rozwiązań, które są już dostępne na rynku:

BACTIM FERTIMAX: zawierający zestaw wyselekcjonowanych bakterii oraz grzybów ryzosferowych, polecany do podlewania i fertygacji szczególnie warzyw w uprawie pod osłonami oraz do przygotowania rozsad warzyw kapustowatych. Preparat:

  • ogranicza szkodliwość odglebowych chorób grzybowych
  • umożliwia lepsze wykorzystanie nawozów i mniejsze zużycie środków ochrony roślin
  • zwiększa ilość i jakość plonu upraw fertygowanych

BACTIM RECEPTOR zawierający zestaw grzybów mikoryzowych, grzybów saprofitycznych oraz promieniowców, szczególnie polecany do stosowania w uprawach warzyw i kwiatów na stanowiskach, na których notuje się zwiększone nasilenie nicieni. BACTIM RECEPTOR:

  • ogranicza uszkodzenia systemu korzeniowego przez nicienie
  • zwiększa odporność roślin na choroby systemu korzeniowego
  • ogranicza kumulację szkodliwych substancji w roślinie

BACTIM VIGOR zawierający zestaw grzybów mikoryzowych, bakterii i grzybów ryzosferowych, promieniowców oraz drożdży, polecany do opryskiwania gleby, podlewania i fertygacji warzyw polowych, produkt możemy rekomendować także do zabiegów po odkażaniu chemicznym gleby. BACTIM VIGOR:

  • zwiększa poziom odżywienia roślin w makro- i mikroelementy
  • poprawia właściwości fizyko-chemiczne gleby
  • zwiększa ilość i jakość plonów warzyw

BACTIM RADINET zawiera konsorcjum grzybów mikoryzowych, bakterii i grzybów ryzosferowych oraz promieniowców, polecany jest do podlewania rozsad po pikowaniu do multiplatów lub doniczek. BACTIM RADINET:

  • ogranicza stres przesadzania
  • pobudza wzrost i rozwój systemu korzeniowego
  • poprawia zaopatrzenie roślin w wodę i składniki pokarmowe
  • odbudowuje bioróżnorodność gleby i podłoży, szczególnie po zabiegach odkażania chemicznego

Informacja prasowa Intermag

Related Posts

None found

Poprzedni artykułDodatkowe pieniądze na rolnicze kredyty
Następny artykułUkraina: inwestycje dają o sobie znać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.