Poniedziałek ProCamu w Szczyrzycu

W strukturze użytków rolnych gminy Szczyrzyc (powiat Limanowa, Małopolska) od wielu już lat dominują uprawy sadownicze. Podobnie jest „u sąsiadów” – w Raciechowicach, Jodłowniku, Tymbarku – udział sadów i plantacji przekracza znacząco połowę powierzchni ziem ornych. Firma ProCam zamierza objąć swoim doradztwem również ten rejon - w poniedziałek 20 stycznia zaprasza na Seminarium Sadownicze do Szczyrzyca, na którym zaprezentuje sadownikom swoją ofertę i zaprosi ich do szerszej współpracy.

Jak powiedział Tomasz Olszewski z sandomierskiego odziału ProCam, filozofią firmy jest nie tylko dostarczanie produktów, ale również ścisła współpraca z producentami owoców – dopiero takie działanie daje efekty.

ProCam rozpoczął współpracę z sadownikami z Limanowszczyzny już w poprzednim sezonie. Doradca sadowniczy Krzysztof Gasparski spotykał się z właścicielami sadów prowadząc wraz z nimi lustracje drzew oraz liści na obecność szkodników, pomagał wyznaczać optymalne terminy zabiegów bądź oceniał zasadność takich zabiegów. W tej chwili firma ma w okolicach Limanowej i Nowego Sącza kilka stacji meteo; również w  kilku gospodarstwach sadowniczych będzie prowadzić monitoring pojawiania się szkodników m.in. za pomocą i-trapów, czyli pułapek feromonowych wyposażonych w kamerki – dzięki temu wszystkiemu obserwacje pojawiania się szkodników  prowadzić można kompleksowo i w trybie on-line.

Od tego sezonu współpracować będzie z producentami owoców specjalnie dla tego regionu zatrudniony doradca. Bartłomieja Pasonia wspierać będą również inni pracownicy ProCamu, m.in. znany już tamtejszym sadownikom Krzysztof Gasparski. Seminarium w Szczyrzycu, na które firma zaprasza w poniedziałek 20 stycznia jest pierwszym z szeregu spotkań, które zorganizuje w tym sezonie na Limanowszczyźnie. Przed sezonem zaprasza również 20 marca do Łącka-Olszanej, a okresie wegetacji planuje kilka spotkań doradczych w tamtejszych sadach.

I Seminarium Sadownicze Procam w Szczyrzycu odbędzie się w restauracji „Marysia” (Szczyrzyc 195), początek godz. 10.00. Współorganizatorami spotkania są: BAYER CropScience i Stowarzyszenie Integrowanej Produkcji Owoców „Podkarpacie”.

Program spotkania:
10:00 Rozpoczęcie
Wykłady:

  • Adam Fura, ŚODR oddział Sandomierz – Zalecenia agrotechniczne dla wybranych odmian;
  • Krzysztof Gasparski, ProCam – Planowane działanie ProCam w sektorze sadownictwa w 2014 roku;
  • Bartłomiej Pasoń, ProCam – Prezentacja linii nawozów ProHoti;
  • Tomasz Gasparski, Bayer CropScience – Uwagi dotyczące stosowania preparatów MOVENTO 100 SC i ENVIDOR 240 S.C.;
  • Tomasz Chochorowski, Organika-Azot – Innowacje w ochronie sadów produktami Organika-Azot;
  • Krzysztof Komisarczuk, Desio – zastosowanie Huwa-San;
  • Rafał Forc, NaturalCrop – Innowacyjne nawożenie sadów;

14:00 Zakończenie seminarium. Obiad, dyskusje w kuluarach.

Uczestnicy spotkania otrzymają Program Ochrony Sadów od firmy ProCam na rok 2014.

mp

Related Posts

None found

Poprzedni artykułKrystyna Oracz laureatką polsko-francuskiego programu
Następny artykułANR w 2013 roku sprzedała rekordowo dużo ziemi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.