Ligol też ma towarzystwo

Ta polskiego pochodzenia odmiana zajmuje już w naszych sadach czwarte miejsce – po ‘Idaredzie’, ‘Jonagoredzie’ i ‘Šampionie’. Posadzono ją na około 15 tysiącach hektarów.  Podczas 6. Konferencji Odmianowej o samym ‘Ligolu’ oraz kreacjach pochodnych mówił hodowca tej odmiany prof. Andrzej Przybyła.
Duże, twarde, soczyste jabłka ‘Ligola’ stają się coraz bardziej popularne nie tylko na polskim rynku – szukają ich również kupcy ze Wschodu. Jak i w przypadku innych omawianych podczas 6. Konferencji Odmianowej „rodzin” i ten protoplasta rodu szybko doczekał się odmian pochodnych. Wcześniej jednak zarejestrowano siostrzaną siewkę ‘Ligola’ – pochodzącą od tych samych rodziców ‘Ligolinę’. Zaś w jednym z sadów grójeckich wyselekcjonowane zostały trzy klony – ‘Ligol Redspur’, ‘Ligol Spur’ oraz ‘Ligol Red’.
Po szczegóły odsyłamy do materiałów z 6. Konferencji Odmianowej, która miała miejsce 21 listopada w Sandomierzu.
pg

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSzukanie następców
Następny artykułSejm znowelizował ustawę o wyrobach winiarskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.