Pięćdziesiąt zróżnicowanych kursów oferuje Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w ramach uruchomionego właśnie Uniwersytetu Otwartego. Zainteresowani będą mogli np. wziąć udział w zajęciach o tworzeniu aromatów, urządzaniu ogrodu działkowego czy o samodzielnym wytwarzaniu wędlin.
Płatne kursy prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz doktorantów SGGW i trwają po 15-30 godzin. W zajęciach mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby, niezależnie od wieku czy posiadanego wykształcenia. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają odpowiednie certyfikaty.
„Uniwersytet Otwarty SGGW to oferta edukacyjna skierowana do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat wybranego zagadnienia, zdobyć nowe doświadczenie, znaleźć wymarzony kierunek studiów, odkryć swoją pasję oraz efektywnie spędzić wolny czas” – komentuje rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk w przesłanym PAP komunikacie.
Tematyka spotkań obejmuje kilka obszarów zainteresowań: przyroda, żywność i żywienie, człowiek i technika, ekonomia i społeczeństwo. W ofercie znalazły się np. kursu o mikroorganizmach w żywności, o tym, jak samodzielnie wytwarzać wędliny czy o tym, jak odkrywać tajemnice tworzenia aromatów. Zainteresowani będą tez mogli poznać podstawy fotografii przyrodniczej, dowiedzieć się, jak urządzić ogród działkowy albo jak modernizować budynki do wymagań niskiego zużycia energii. Słuchacze Uniwersytetu Otwartego poznają też tajniki savoir-vivre'u w biznesie, a nawet dowiedzą się, jaki jest stosunek polskiego społeczeństwa do socjotechnik i manipulacji.
Koszty kursów wahają się od 200 do 300 zł. Pierwsze kursy 21-godzinne ruszają 19 maja br., a kursy 15-godzinne 5 czerwca br. Szczegółowy wykaz kursów można znaleźć na stronie internetowej: www.uo.sggw.pl
PAP – Nauka w Polsce