W spotkaniu uczestniczyli także ambasador Republiki Indii w Polsce Ajay Bisaria oraz przedstawiciele Ambasady Indii w Polsce.
Wiceminister Ewa Lech zapewniła swojego rozmówcę o zainteresowaniu strony polskiej pogłębieniem współpracy dwustronnej w dziedzinie rolnictwa, a zwłaszcza zwiększeniem wymiany handlowej towarami rolno-spożywczymi. Podkreśliła, że strona polska liczy na sprawne procedowanie i szybkie zakończenie procedur w zakresie uzgodnień dotyczących dostępu polskich jabłek do rynku indyjskiego, a także polskich produktów mięsnych wieprzowych poddanych obróbce cieplnej oraz mięsa drobiowego i produktów mięsnych drobiowych.
Ewa Lech pozytywnie oceniła dotychczasową współpracę z Indiami dotyczącą sektora rolnego zauważając, że jej potencjał nie jest w pełni wykorzystany. Potwierdziła, że strona polska jest zainteresowana podpisaniem ze stroną indyjską Umowy o współpracy w dziedzinie rolnictwa.
Strona indyjska wyraziła nadzieję na dalszy rozwój współpracy w obszarze wymiany handlowej towarami rolno-spożywczymi, a także współpracy pomiędzy instytutami badawczo-naukowymi oraz potwierdziła zainteresowanie podpisaniem Umowy o współpracy w dziedzinie rolnictwa.
Sekretarz stanu S.K. Pattanayak wyraził zadowolenie z programu wizyty, który pozwoli m.in. na przeprowadzenie szczegółowych rozmów w sprawie polskiej propozycji dotyczącej alternatywnego zabiegu chłodzenia jabłek przed ich wysyłką do Indii, tzw. „cold-treatment”.
Delegacja indyjska spotka się z kierownictwem Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, odwiedzi Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz dwa polskie sady.
Źródło: MRiRW