Rolnicy złożyli ponad 870 tys. e-wniosków o dopłaty

15 czerwca, w dniu, w którym upływał wyznaczony termin na składanie wniosków o przyznanie tegorocznych płatności bezpośrednich i obszarowych, w Centrali ARiMR w Warszawie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampanię 2018. A była ona wyjątkowa - zaznacza Agencja.

Po raz pierwszy polscy rolnicy składali  wnioski korzystając ze specjalnej aplikacji  eWniosekPlus. Prezes ARiMR Maria Fajger  poinformowała, że  większość rolników sprostała temu zadaniu, przesyłając do 14 czerwca drogą elektroniczną ponad 870 tys. wniosków. Najwięcej jest ich w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim. – Okazało się, że rolnicy bardzo sprawnie korzystają z nowoczesnych narzędzi – oceniła prezes Fajger.

Marek Deutsch, zastępca prezesa ARiMR, mówiąc o skali przedsięwzięcia, jakim było informatyczne przygotowanie  Agencji do kampanii 2018, przypomniał, że w 2017 r. wniosków złożonych przez internet było 11 tys., dziś jest ich ponad 870 tys. – Nasze wysiłki zostały docenione przez branżę informatyczną. Stworzona przez ARiMR aplikacja eWniosekPlus zdobyła prestiżową nagrodę w dziedzinie „Innowacyjne wykorzystanie technologii open source i konteneryzacji w sektorze public” – poinformował Marek Deutsch.

Do ARiMR do 14 czerwca wpłynęło łącznie ponad 1,30 mln wniosków. Jak przypomniała bowiem Maria Fajger, ok. 431 tys. rolników prowadzących małe gospodarstwa skorzystało z możliwości złożenia oświadczenia w formie papierowej potwierdzającego brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017. Złożenie takiego oświadczenia było równoznaczne ze złożeniem wniosku  o przyznanie dopłat.

Prezes ARiMR podziękowała rolnikom, ekspertom Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Izb Rolniczych, a także pracownikom Agencji za zaangażowanie w tę niełatwą kampanie 2018 tak, by zakończyła się ona powodzeniem. 

 
Agencja przypomina, że jeśli ktoś nie zdążył złożyć dokumentów do 15 czerwca, będzie mógł to jeszcze zrobić do 10 lipca, kiedy upływa ostateczny termin składania wniosków. Musi jednak pamiętać, że za każdy dzień roboczy spóźnienia po 15 czerwca należne płatności będą pomniejszane o 1 proc.
 
Źródło: ARiMR

Related Posts

None found

Poprzedni artykułO kalafiorach i kapustach we Wróżenicach
Następny artykułW poniedziałek 18 czerwca spotkanie w sprawie owoców miękkich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.