Porozumienie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z Citroneksem

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i firma Citronex podpisały umowę o współpracy. Studenci będą mieli gdzie odbywać praktyki, a jeden z największych polskich producentów ogrodniczych zyskuje partnera naukowego.
 
Grupa Citronex zatrudnia ponad 1000 osób i odnosi sukcesy na rynku krajowym i międzynarodowym w sektorach: logistyki i importu bananów, produkcji i dystrybucji pomidorów, transportu i spedycji, myjni i serwisu samochodów ciężarowych, stacji paliw, hoteli, restauracji i supermarketów. Firma jest właścicielem PPO Siechnice oraz olbrzymich szklarni w rejonie Bogatyni. I to właśnie ogrodniczy obszar działalności jest podstawą porozumienia, jakie z Citroneksem podpisał Uniwersytet Przyrodniczy.
 
Umowę o współpracy, przewidującą m.in. praktyki studenckie w Citroneksie, wsparcie w unowocześnianiu produkcji szklarniowej, uczestnictwo w projekcie „Regionalne Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”, współfinansowanego ze środków EFRR podpisali rektor Roman Kołacz i prezes Artur Toronowski.
 
Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego prof. Adam Szewczuk i prof. Katarzyna Adamczewska-Sowińska z Katedry Ogrodnictwa podkreślali, że w ramach porozumienia w stacji uczelni w Psarach będą prowadzone prace doświadczalne.
 
– Podobnie w Siechnicach, gdzie nasze szklarnie zostaną rozbudowane z myślą o stworzeniu innowacyjnego obszaru, gdzie będzie można prowadzić prace badawcze i eksperymentalne. Zależy nam na tym, by Siechnice stały się dużym ośrodkiem badawczym i wdrożeniowym, skąd sprawdzone rozwiązania będzie można przenosić do naszych zakładów w Bogatyni – dodawał prezes Toronowski.
 
Jak podkreślali prof. Szewczuk i prof. Adamczewska-Sowińska, porozumienie to początek współpracy, która jest szczególnie ważna dla naukowców zajmujących się rozwojem ogrodnictwa pod osłonami.
 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTrwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego
Następny artykułRolnik sprzeda własne produkty bez podatku do 40 tys. zł rocznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.