Bankructwo wcześniej, niż się spodziewaliśmy

 
W środę 18 kwietnia po południu grupy otrzymały z oddziału regionalnego ARiMR takie pismo (fragment pisma Centrali Agencji):
„Szanowni Państwo, 
W związku z wejściem w życie w dniu 5 kwietnia br. rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) Nr 302/2012 z dnia 4 kwietnia 2012 r.zmieniającego rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 543/2011 ustanawiające szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w odniesieniu do sektora owoców i warzyw oraz sektora przetworzonych owoców i warzyw (Dz. Urz. UE L 99 z 05.04.2012, str. 21), Departament Działań Społecznych i Środowiskowych uprzejmie informuję, iż w najbliższych dniach zostaną przekazane do Oddziałów Regionalnych wytyczne w sprawie sposobu postępowania ze złożonymi wnioskami o pomoc finansową dla wstępnie uznanych grup producentów owoców i warzyw oraz wytyczne w sprawie sposobu opiniowania planów dochodzenia do uznania oraz zmian PDU. Natomiast do czasu przekazania stosownych wytycznych, należy wstrzymać się z wydawaniem decyzji dla wniosków, w których kwoty inwestycji są większe od kwot zawartych w zatwierdzonym planie dochodzenia do uznania.”
 
WYNIKA Z TEGO, ZE GRUPY, KTÓRE PRZEKROCZYŁY KWOTY REALIZACJI INWESTYCJI OKREŚLONE W PLANIE, A TO JEST NORMALNE ZJAWISKO, PONIEWAŻ ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYMI POLSKIMI PRZEPISAMI PODSTAWĄ NALICZANIA POMOCY JEST WARTOŚC NA FAKTURZE, A NIE W PLANIE, JUŻ DZISIAJ MOGĄ REALNIE MYSLEĆ O BANKRUCTWIE – INWESTYCJE SĄ ZREALIZOWANE, ZAPŁACONE W WIĘKSZOŚCI PIENIĘDZMI Z KREDYTU, POMOC W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW IDZIE NA SFINANSOWANIE INWESTYCJI W BIEŻĄCYM PÓŁROCZU LUB NA SPŁATĘ KREDYTU. CZYM GO GRUPY SPŁACĄ? CZYM ZAPLACĄ ZA INWESTYCJE, GDY TRZYMAJĄ POMOC MNIEJSZĄ, NIŻ SIĘ SPODZIEWAŁY, NIŻ WYNIKA ONA Z PRZEPISÓW? 
 
Witold Boguta

 
Redakcja „Hasła Ogrodniczego” – dział „Rynek i prawo” będzie śledzić dalsze poczynania w sprawie.
 

Jolanta Szaciłło, Katarzyna Rosińska, „Hasło Ogrodnicze” 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułOsetyńcy sadzą jabłonie
Następny artykułSzara pleśń jabłek – chemiczne zwalczanie podczas kwitnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.