Haniebny proceder na rynku. Oszukiwani są plantatorzy i konsumenci

Na takim procederze tracą wszyscy, od plantatorów po klientów. Ostatnie tygodnie w szklarniowej uprawie pozwoliły na dojrzewanie owoców, sezon ruszył i na giełdach znalazły się pierwsze ogłoszenia o truskawce krajowej. Niestety, niektórzy sprzedawcy wykorzystują ten fakt i sprzedają importowane owoce jako polskie.

Bruksela zmienia zdanie? Przecieki o cłach na zboża z Rosji i Białorusi

Kwestia handlu z Rosją jest delikatna i dla wielu bardzo niewygodna. Dziś kilka krajów, w tym Polska, chce embarga na rosyjskie i białoruskie płody rolne. Pojawiają się przecieki, że Bruksela, początkowo nastawiona sceptycznie do tego pomysłu, zmienia zdanie…

Liczne blokady i coraz więcej objazdów. Liczba protestów rośnie z każdą chwilą [MAPA PROTESTÓW]

– Żarty się skończyły – mówią rolnicy, którzy protestują dziś na terenie całej Polski. – Cały kraj dziś stanie – dodają, wskazując na rekordową liczbę strajków. Gdzie można porozmawiać z producentami lub wesprzeć ich działania? Sprawdź mapę protestów.

Słomczyn – centrum handlu wycofanymi warzywami niskiej jakości. Interes kręci się w najlepsze

Interes na giełdzie w Słomczynie kręci się w najlepsze. Owoce i warzywa wycofane z obrotu nie są tam rzadkością. Sprawdziliśmy, na czym polega cały proceder i jak aktualnie przedstawiają się ceny.

Jagodowy przekręt na wielką skalę

W przypadku Hiszpanii nie mówimy już o zwykłej „przesypce” kilkuset łubianek truskawek. Tamtejsze związki informują o siatce firm, która na dużą skalę fałszuje kraj pochodzenia importowanych owoców. Towary z Maroka dzięki nowej etykiecie stają się produktami hiszpańskimi.

Nowa era ogrodnictwa – trendy i praktyki zrównoważonej produkcji

Branża ogrodnicza przechodzi transformację. Zrównoważony rozwój, będący odpowiedzią na zmieniające się warunki klimatyczne i rosnącą świadomość ekologiczną, kształtuje nowe podejście w uprawie, handlu i zarządzaniu zasobami naturalnymi. W obliczu tych zmian, działania związane z ESG, a także ekologiczna produkcja asortymentu najwyższej jakości stają się kluczowe dla firm z tego sektora. O zmianach w branży i nowych horyzontach mówi Joanna Legutko, wiceprezes zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko.

Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024]

Ilość polskich pomidorów malinowych na Broniszach pozostaje dość niska. Producenci wciąż mogą spodziewać się nieco wyższych stawek. Niemniej, nie dotyczy to wszystkich. Jak wygląda aktualna sytuacja?

Jabłka przemysłowe: Kontraktacja czy wolna amerykanka? Kolejna debata w Sandomierzu

Jabłka przemysłowe stanowią w Polsce znaczący procent corocznych zbiorów. W związku z tym handel milionami ton surowca powinien być w jakimś stopniu uregulowany. Czy warto wiązać się kontraktami z przetwórniami? Ten temat poruszmy na jednej z debat podczas Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu – już jutro, 31 stycznia.

Co karczować, a co sadzić? Zapraszamy jutro do Sandomierza

Co karczować, a co sadzić? To pytanie towarzyszy sadownikom od lat, ale w ostatnim czasie szczególnie zyskuje na znaczeniu. Na jakie odmiany jabłoni postawić? Czy warto inwestować w uprawę innych gatunków? Te tematy podejmiemy podczas jednej z debat na Spotkaniu Sadowniczym w Sandomierzu – już jutro, czyli 31 stycznia.

Wzrósł eksport ziemniaków na Ukrainę. Ceny dla polskich producentów wystrzelą w górę?

Na Ukrainie pojawiły się pierwsze dostawy ziemniaków z Polski. Zarazem w Europie występują niedobory. Czy więc ceny dla polskich producentów wystrzelą w górę? Wiele na to wskazuje…