Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jak dbać o naturę nie tylko od święta?

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1972 roku. Jego zadaniem jest zwrócenie uwagi na problemy związane z ekologią i zachęcenie do działań na rzecz planety. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie o znaczeniu środowiska naturalnego i podjąć konkretne kroki w celu jego ochrony.

Nawozy naturalne i ekologiczne. Jak i czym nawozić ogród, aby rośliny kwitły obficie i...

Informacja prasowa
Stosowanie nawozów naturalnych oraz ekologicznych zyskuje na popularności i stanowi ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonego ogrodnictwa. Są one nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale również skutecznie wspomagają zdrowy rozwój roślin, wzmacniając je i stymulując kwitnienie. Nawozy ekologiczne wspierają naturalne procesy biologiczne i są bezpieczne dla owadów zapylających oraz innych zwierząt. Joanna Legutko, doradca ogrodniczy, wiceprezes zarządu W.Legutko wyjaśnia, czym są, jak je stosować oraz jakie korzyści przynoszą ogrodnikom.

Nowa era ogrodnictwa – trendy i praktyki zrównoważonej produkcji

Branża ogrodnicza przechodzi transformację. Zrównoważony rozwój, będący odpowiedzią na zmieniające się warunki klimatyczne i rosnącą świadomość ekologiczną, kształtuje nowe podejście w uprawie, handlu i zarządzaniu zasobami naturalnymi. W obliczu tych zmian, działania związane z ESG, a także ekologiczna produkcja asortymentu najwyższej jakości stają się kluczowe dla firm z tego sektora. O zmianach w branży i nowych horyzontach mówi Joanna Legutko, wiceprezes zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko.

Naturalne sposoby poprawy jakości i urodzajności gleb – szkolenie KPODR

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje w dniu 17 lutego szkolenie stacjonarnie i online na temat naturalnych sposobów poprawy urodzajności gleb. Częścią szkolenia będzie prezentacja praktycznych rezultatów stosowania tych sposobów w 100 ha gospodarstwach demonstracyjnych.

Gleba jako najważniejsze ogniwo efektywnej produkcji roślin

Gleba, definiowana jako powierzchniowa warstwa skorupy ziemskiej i warsztat pracy rolnika, składa się z cząsteczek mineralnych powstałych w wyniku procesów glebotwórczych oraz materii organicznej. W glebie żyją różne organizmy, głównie nie mające wpływu na rośliny, ale także takie, które sprzyjają wzrostowi i plonowaniu roślin.

Eko trendy w ogrodnictwie 2024

Zachodzące zmiany klimatyczne i rosnąca świadomość ekologiczna sprawiają, że, ogrodnictwo ewoluuje, zwracając się ku bardziej tradycyjnym i świadomym metodom uprawy ziemi. Slow gardening, czyli ogrodnictwo szanujące naturalny cykl rozwoju roślin, minimalizacja wpływu działań człowieka na środowisko, rezygnacja ze sztucznych nawozów czy uprawy ograniczające potrzebę intensywnego przekopywania gleby są coraz częściej stosowane przez ogrodników. Joanna Legutko, doradca ogrodniczy W.Legutko, podsumowuje najbardziej popularne ogrodowe trendy mijającego roku i podpowiada, które będą rozwijać się w najbliższym sezonie.

LawendLOVE Pole Pani Marty, jaki jak zrobić magię z niczego

Najpierw przedstawmy czarodziejkę – Pani Marta, mama 4 dzieci i jakby tego było mało to Pani Marta jest coachem i trenerem certyfikowanym i prowadzi studio fryzjerskie w Warszawie (brała m.in. udział w projekcie Elle „Less is more”).

Oscypek i Spółka – produkty regionalne – czy warto i czy to się opłaca?

Wspieranie produktów regionalnych przez WPR pomaga w zachowaniu różnorodności kulturowej i kulinarnej Europy oraz przyczynia się do tworzenia silnych tożsamości regionalnych. To może przekładać się na większą rozpoznawalność i atrakcyjność tych produktów na międzynarodowych rynkach, gdzie coraz więcej konsumentów docenia autentyczność i jakość regionalnych produktów spożywczych.

Ekoschematy 2023: Dołączenie pofermentu do działania Wymieszanie obornika na gruntach ornych

Zmiana w ekoschematach. Do działań Wymieszanie obornika na gruntach ornych w terminie 12 godzin od jego aplikacji oraz praktyki Stosowanie nawozów naturalnych płynnych innymi metodami niż rozbryzgowo dołączony zostanie poferment.

Młody Rolnik 2023 – ruszył nabór. Sprawdź za co można otrzymać punkty kwalifikacyjne?

W 2023 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jako agencja płatnicza po raz pierwszy przeprowadzi nabory wniosków w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Nabór wniosków w ramach programu Młody rolnik rozpoczyna się już jutro, sprawdzamy zatem wymagania jakie trzeba spełnić, aby otrzymać fundusze oraz tegoroczną punktację, wg której ustalana będzie klasyfikacja do naboru.