Konferencja winogronowa: przyszłość winogron stołowych leży w innowacjach.

Z okazji 36-tej edycji Macfrut (8-10 Maj 2019) zostanie zorganizowana międzynarodowa konferencja, poświęcona w całości najlepszym włoskim owocom i warzywom, skupi się ona na tematyce innowacji i marketingu.

Z roczną produkcją niemalże jednego miliona ton oraz powierzchnią upraw wynoszącą 47 000 hektarów, Włochy są największym producentem winogron w Europie, przed Grecją i Hiszpanią. Z tego powodu włoskie centrum wystawowe Cesena Fiera postanowiło zorganizować wydarzenie w całości poświęcone temu produktowi, skupiające się na ocenie sytuacji tego, ciągle rozwijającego się rynku z wielkim potencjałem.

Konferencja skupi się na innowacjach odmianowych, następnie na międzynarodowych odmianach uprawianych we Włoszech, oraz na nowych odmianach, które mają zmienić obecną sytuację rynkową.

We Włoszech na przykład w dwóch głównych rejonach uprawy winogron stołowych, w Apulii i Sycylii, które odpowiadają kolejno za 75% i 25% całkowitej produkcji tego kraju, produkcja winogron bezpestkowych znacząco wzrosła przez ostatnią dekadę. Do tego stopnia, że w rejonie Apulii stanowi 30-35% całkowitej produkcji.

macfrut.com

Wydarzenie to będzie podzielone na dwie części:

  1. Podczas pierwszej części niektórzy z wiodących włoskich graczy w tej gałęzi rolnictwa będą omawiać odmianowe nowości, dzieląc się doświadczeniami i opiniami co do przyszłości ich rozwoju.
  2. Na drugiej części natomiast dyskusja będzie się skupiać na przyszłości winogron stołowych, z udziałem prelegentów z krajów, gdzie tych owoców zarówno dużo się produkuje jak i importuje. Dodatkowo będą prowadzone video konferencje z największymi włoskimi producentami i przedsiębiorcami z branży z możliwością dyskusji i zadawania pytań.

Konferencja jest przeznaczona zarówno dla włoskich jak i zagranicznych producentów, kupców, technologów i importerów. Udział jest bezpłatny, a konferencja będzie tłumaczona na język angielski.

Źródło: macfrut.com

Karol Pajewski

 

Related Posts

None found

Poprzedni artykułZuchwale kradzieże z gospodarstw sadowniczych…
Następny artykułKłopoty potentata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.