BEZ ZŁOTYCH MEDALI

    Fleuroselect, międzynarodowa organizacja testująca nowości roślinne rozmnażane z nasion, nie przyznała w tym roku złotego medalu żadnej ze zgłoszonych do oceny kreacji. Oznacza to, że wśród nowych, zagranicznych odmian, które mają się pojawić na światowym rynku w przyszłym roku, nie znaleziono rewelacji. To pierwszy od lat tak słaby wynik "oględzin" notowany przez Fleuroselect.



























    27 odmian wyróżniono natomiast w inny sposób — przyznając im mniej prestiżowe, ale także świadczące o wyjątkowości, znaki jakości (gwiazda z podpisem „Quality”). Wśród odznaczonych kreacji znalazły się, między innymi, te pokazane na fotografiach.
    W grupie gatunków mających u nas większe znaczenie w produkcji niż te przedstawione poniżej, znak jakości Fleuroselect przypadł następującym kreacjom: Ageratum houstonianum „Purple Fields” (Novartis), Begonia semperflorens „Queen White” (D hnfeldt), Helianthus annuus „Soraya” (Benary), Salvia splendens „Fire and Ice” i „Salmon Bicolor” (Sahin) oraz „Pharaoh Burgundy” (Farmen), Verbena hybrida „Obsession Lilac” (Novartis).



    Armeria pseudarmeria

    „Joystick” red shades





    hodowca: Kieft


    Wyróżniającą się cechą tej odmiany jest czerwonawy kolor kwiatów, których średnica wynosi 3,5 cm. Zawciąg ten zaleca się traktować jako roślinę jednoroczną, choć A. pseudarmeria jest w istocie gatunkiem bylinowym.

    Eschscholtzia californica
    eszolcja kalifornijska

    „Inferno”





    hodowca: Sahin


    Ta diploidalna, ustalona odmiana wyróżnia się bardzo atrakcyjną barwą kwiatów, które mają średnicę 10 cm. Inną korzystną cechą „Inferno” jest wyjątkowa odporność na choroby.

    Mirabilis jalapa
    dziwaczek Jalapa

    „Red Glow”





    hodowca: Sahin


    Odmiana ta (również ustalona) ma jaskrawoczerwone kwiaty o średnicy 4 cm. Rośliny dorastają do 1m wysokości i kwitną do mrozów.

    Phlox hybrida

    „Promise Scarlet”





    hodowca: Kieft


    Oryginalne, półpełne kwiaty to charakterystyczna cecha tej odmiany. Dodatkowym walorem jest ich barwa. Podczas produkcji rośliny nie wymagają użycia retardantów wzrostu.

    Cosmos sulphureus
    kosmos żółty

    „Cosmic Orange”





    hodowca: Benary




    Odmiana o niskim, zwartym pokroju (wysokość i szerokość roślin — 30 cm) oraz pełnych kwiatach o średnicy 2 cm (dochodzi do 5 cm).

    Na podstawie materiałów Fleuroselect

    Related Posts

    None found

    Poprzedni artykułANTURIUM NA PÓŁNOCY
    Następny artykułPROEKOLOGICZNA PRODUKCJA OWOCÓW

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Wpisz treść komentarza
    Wpisz swoje imię

    ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.