Konferencja z Gospodarstwami w Krakowie

2 lutego w Krakowie odbyło się doroczne regionalne spotkanie z producentami rolnymi, z cyklu Konferencje z Gospodarstwami, zorganizowane przez firmę Bayer CropScience.

Spotkanie otworzył Piotr Szustak, kierownik regionu Polska południowo-wschodnia (BCS). Dr Dariusz Przeradzki, dyrektor marketingu BCS nakreślił aktualne działania firmy na polskim rynku, podkreślając że w ostatnim czasie zostało wprowadzonych szereg nowości – produkty, linia opakowań, kampanie promocyjne. Nowa linia opakowań – smartline charakteryzuje się cechami, które znacznie podwyższają bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz rozpoznawalność produktów – podkreślił prelegent. Do produkcji nowych opakowań zużywa się do 10% materiałów mniej w porównaniu z opakowaniami standardowymi, zmniejsza to zasoby potrzebne do utylizacji opakowań. Pojemniki cechują się większą sztywnością, co zwiększa ich stabilność podczas magazynowania oraz szeregiem udoskonaleń, które ułatwią operowanie nimi podczas dystrybucji i przygotowania do oprysków (stabilna konstrukcja, ergonomiczny kształt uchwytu, szerszy wylew, wydłużony kształt zakrętki).

Piotr Szustak, kierownik regionu Polska południowo-wschodnia BSC

Małgorzata Gago, odpowiedzialna za zarządzanie uprawą – rzepak i kukurydza (BCS) omówiła zalety nowego insektycydu Decis Mega 50 EW, o szerokim spektrum działania (może być stosowany w zwalczaniu szkodników roślin sadowniczych, warzywnych, ozdobnych i rolniczych). Środek ten, z grupy pyretroidów dzięki lepszej przyczepności do powierzchni rośliny i zwalczanych organizmów charakteryzuje się: ● lepszym i szybszym zwalczaniem szkodników; ● lepszym zapobieganiem chorobom wirusowym; ● większą niezawodnością przy niższych dawkach i mniejszej ilości użytej wody; ● większą skutecznością w zmiennych warunkach stosowania. Prewencja, w przypadku jednokrotnego zastosowania środka w sezonie wegetacyjnym w dawce równej lub wyższej niż 0,2 l/ha lub wielokrotnego stosowania środka w sezonie wegetacyjnym w dawce równej lub wyższej niż 0,125 l/ha wynosi 24 godziny. Z kolei prewencja nie dotyczy jednokrotnego zastosowania środka w sezonie wegetacyjnym w dawce niższej niż 0,2 l/ha lub wielokrotnego jego zastosowania w sezonie wegetacyjnym w dawce niższej niż 0,125 l/ha.

Małgorzata Gago podkreśliła zalety nowego insektycydu

Jak poinformował Bronisław Kwiatkowski, odpowiedzialny za zarządzanie uprawami burak cukrowy i ziemniaki (BCS) zarejestrowany został preparat Betanal maxxPro 209 OD, herbicyd stosowany do zwalczania chwastów w uprawie buraka cukrowego. Środek ten stosowany jest nalistnie, metodą dawek dzielonych, niezależnie od fazy rozwojowej buraków cukrowych. Najskuteczniej zwalczane są chwasty będące w fazie liścieni. Wysoka stabilność herbicydu i jakość opryskiwania zapobiega stratom składników czynnych poprzez ich wytrącanie się lub krystalizację oraz możliwość aplikacji przy zmniejszonej ilości wody a także właściwą mieszalność z innymi herbicydami.

Bronisław Kwiatkowski poinformował o rejestracji herbicydu Betanal maxx Pro 209 OD
 
O nowych platformach współpracy oraz kampanii „Grunt to bezpieczeństwo” mówiła Iwona Krych-Stec, z działu marketingu (BCS). „Grunt to bezpieczeństwo” będąca kampanią edukacyjno-informacyjną ma na celu promocję właściwego korzystania ze środków ochrony roślin. Działania obejmują między innymi takie obszary jak: ● stosowanie środków ochrony roślin zgodnie z etykietą; ● nie przekraczanie NDP; ● dbałość o organizmy pożyteczne; ● monitoring powstawania odporności; ● utylizacja opakowań; ● pomoc w rejestracjach dla upraw małoobszarowych; ● autentyczność produktów. Jak podkreśliła prelegentka rok 2012 w kampanii poświęcony jest głównie zastosowaniu odpowiednich środków ochrony osobistej i obejmuje program „DressCode”. W programie tym każdy zainteresowany rolnik czy doradca może sprawdzić, jakiego typu środki ochrony osobistej powinien używać stosując konkretny produkt Bayer CropScience.

Iwona Krych-Stec mówiła o kampanii promocyjnej firmy

Na spotkaniu nie zabrakło także wykładów dotyczących uprawy zbóż i stosowanych zapraw nasiennych, wiele uwagi poświęcono także hodowli rzepaku i rozpoczęciu sprzedaży nasion rzepaku w Polsce przez firmę Bayer CropScience.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułSzwajcarskie wsparcie dla nowosądeckiego sadownictwa
Następny artykułFruit Logistica otwarta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.