Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Świadomość zagrożeń w pracy z substancjami chemicznymi nie tylko w ogrodnictwie, ale i innych branżach produkcyjnych nadal nie jest wystarczająca. Safety Roadshow to pomysł na upowszechnianie wiedzy dotyczącej sprzętu ochrony osobistej poprawiającej bezpieczeństwo pracy. W ramach akcji mobilny showroom firmy Dräger odwiedził 6 polskich miast, w których odbyły się warsztaty tematyczne połączone z konsultacjami specjalistów z zakresu bezpieczeństwa.
16,5-metrowy salon wystawowy z salą wykładową w ciągu 10 dni dotarł do Katowic, Kielc, Puław, Płocka, Gdańska i Poznania. Zespół firmy Dräger prezentował w nim urządzenia do detekcji substancji gazowych w powietrzu (stacjonarne systemy detekcji gazu, bezprzewodową detekcję gazu, detekcje przenośną i rurki wskaźnikowe) jak również najbardziej interesujące z punktu widzenia bezpieczeństwa produkcji ogrodniczej wyposażenie ochrony osobistej – w tym do ochrony dróg oddechowych. Ponadto prezentowane były urządzenia do detekcji alkoholu i narkotyków. 
 
Michał Kłobus, szef poznańskiego oddziału firmy Royal Brinkman, która jest partnerem handlowym firmy Dräger informował, że odzież ochronna i inne środki ochrony osobistej nadal nie są w powszechnym użyciu w gospodarstwach szklarniowych. Przystępując do np. dezynfekcji obiektów pracownicy mają do czynienia z substancjami szkodliwymi dla zdrowia i często żrącymi (kwasy, środki silnie zasadowe), dlatego stosowanie butów gumowych, rękawic kwasoodpornych, kombinezonów, okularów ochronnych oraz masek z filtrami/pochłaniaczami jest koniecznością. 
Maska ochronna z podwójnym pochłaniaczem

-Wśród producentów świadomych zagrożeń płynących z pracy ze środkami chemicznymi w szklarniach najpopularniejszymi produktami z oferty firmy Dräger są maski pełnotwarzowe: dwufiltrowa X-Plore 5500, jednofiltrowa X-plore 6300 EPDM/Plexi, które można wyposażać w różne filtry i pochłaniacze w zależności od typu substancji chemicznych przed którymi mają chronić pracownika i okulary ochronne z serii Dräger X-pect 8000. Ponadto producenci szklarniowi zaopatrują się w odporne na rozdarcia i wytrzymałe kombinezony przeciwchemiczne Protec Plus TC i Protec Plus TF, które można wykorzystywać do ochrony przed drobnymi pyłami, kwasami i roztworami zasadowym, a także w detektory jednogazowe i aparat filtrujący X-plore 8000 MATRIX – mówił M. Kłobus.

 
Tekst i zdjęcia: Aleksandra Czerwińska-Nowak

Related Posts

None found

Poprzedni artykułTureckie pomidory Rosja zastępuje swoimi
Następny artykułUnijny import warzyw z Maroka, Turcji i Egiptu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.