Co z jabłkami w przechowalniach?

    Sygnały o nienajlepszej kondycji złożonych w komorach jabłek są na tyle częste, że ponawiamy sygnał: warto skontrolować, co dzieje się z naszymi owocami.

    • Trzeba skontrolować komory z jabłkami!

      Zapowiedzi o niekoniecznie dobrym przechowywaniu się jabłek w sezonie 2011/2012 były dość powszechne jesienią 2011 roku. Sadownicy zadowoleni z plonów i zajęci zbiorem owoców często nie zwracali uwagi na ostrzeżenia o konieczności właściwego dobrania terminu zbioru i zabezpieczenia owocom przeznaczanym do długiego przechowywania odpowiednich warunków już bezpośrednio po ich zbiorze.

      12.01.2012

    • Długość przechowywania jabłek w zależności od technologii

      W praktyce sadowniczej często pojawia się pytanie – jak długo można przechowywać jabłka? Jest to uzależnione nie tylko od odmiany. Na ograniczenie długości przechowywania jabłek ma również wpływ występowanie chorób fizjologicznych i pochodzenia grzybowego oraz pogarszająca się jakość owoców w trakcie przechowywania. Oba te procesy ściśle związane są z zastosowaną technologią przechowywania.

      21.01.2012

    • Przed sezonem przechowalniczym

      Jakość owoców podczas przechowywania jest uzależniona od warunków pogodowych i zabiegów przeprowadzanych w sadzie przed zbiorami owoców. Nie dość, że należy wtedy zadbać o należyte przygotowanie ich do przechowywania, zorganizować pracowników to dodatkowo trzeba odpowiednio przygotować obiekty przechowalnicze oraz opakowania do zbioru jabłek i gruszek. Dlatego okres przed zbiorem i przechowywaniem owoców jest bardzo istotny.

      02.09.2011

    • Obiekt przechowalniczy przed sezonem

      Zbliża się kolejny sezon przechowalniczy. Warto pomyśleć nie tylko o nadchodzących zbiorach, ale również o jak najlepszym przygotowaniu obiektu do sezonu.

    • W jakiej kondycji są jabłka

      Majowe przymrozki i w ogóle ubiegłoroczna aura nie sprzyja jabłkom w przechowalniach. O to, z czym możemy się spotkać po otwarciu chłodni, pytamy prof. Kazimierza Tomalę.

      23.01.2012

    • Róże w różnych obiektach

      Produkcja róż na kwiaty cięte w polskich warunkach związana jest z wysokimi nakładami energetycznymi. Rozpatrując zatem modernizację lub budowę nowych obiektów, ogrodnik uwzględnia aspekt oszczędności energii. Producenci róż często zmagają się ponadto z odpowiednim doborem odmiany, która będzie się sprawdzała pod danym rodzajem osłon.

      20.11.2013

    Poprzedni artykułMiędzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej
    Następny artykułMrozy nad Polską, rolnicy pełni obaw