7 dobrych praktyk w drodze po wyższy plon

Zasadniczym celem produkcji roślinnej jest maksymalizacja potencjału plonotwórczego roślin. Plonowanie roślin w dużym stopniu zależy od ich zbilansowanego nawożenia. Ważną rolę odgrywa też stanowisko, w tym zasobność gleby w składniki pokarmowe oraz żyzność gleby. Podstawowym wskaźnikiem żyzności gleby jest próchnica, która stanowi od 70 do 80% całości substancji organicznej gleby.

Ile dziś kosztują ziemniaki na rynku hurtowym? Sprawdziliśmy stawki

Jak kształtują się ceny ziemniaków na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Które odmiany są najbardziej pożądane przez kupujących? Sprawdź, ile kosztuje kilogram ziemniaków w dniu 31.07.2024.

Jak przygotować ogród na suszę? Porady wodno-oszczędne dla ogrodników

Klimat w Europie ulega znaczącym zmianom, efektem czego są skrajne i gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak susza, nawałnice czy lokalne podtopienia. Szczególnie latem, kiedy upały stają się coraz bardziej intensywne, ogrodnicy muszą zmierzyć się z wyzwaniem utrzymania swoich roślin w dobrej kondycji przy ograniczonej dostępności wody. Joanna Legutko, doradca ogrodniczy i wiceprezes zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko podpowiada, w jaki sposób przygotować ogród na okresowe susze.

Jabłka przemysłowe – zróżnicowane ceny na zakładach, podobne na skupach

Stawki, jakie można uzyskać na przetwórniach za jabłka przemysłowe są zróżnicowane. To bardzo dobry sygnał.

Dzień Długu Ekologicznego. Od 1 sierpnia świat żyje „na kredyt”

1 sierpnia 2024 roku obchodzimy Dzień Długu Ekologicznego – to data, w której ludzkość zużyje wszystkie surowce naturalne, jakie Ziemia jest w stanie odtworzyć w ciągu 12 miesięcy. Od tego momentu żyjemy „na kredyt", eksploatując zasoby przyszłych pokoleń. Co to oznacza dla ludzi i planety? Zobacz, co można zrobić, aby to zmienić.

Trwa rejestracja na XI Letnie Pokazy Czereśniowe

Przypominamy, że 4 sierpnia 2024 roku, w gospodarstwie Krzysztofa Czarneckiego w Bronisławce (gmina Mszczonów), odbędą się Letnie Pokazy Czereśniowe. Udział w Pokazach jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejszą rejestrację swojej obecności. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uprawą czereśni.

Wysokość składki na ubezpieczenie w KRUS. Ile wynosi w III kwartale 2024 roku?

Znamy wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe, macierzyńskie, a także emerytalno-rentowe w III kwartale 2024 roku. Ile trzeba zapłacić w KRUS? Kiedy mija termin?

Oficjalnie otworzyliśmy nowy sezon borówkowy!

Informacja prasowa
Stowarzyszenie Polskich Plantatorów Borówki symbolicznie otworzyło dziś nowy sezon borówkowy 2024. Plantatorzy wchodzą w niego z entuzjazmem. Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się już zbiory wczesnych odmian. Chociaż tej wiosny nie brakowało wyzwań, polscy i zagraniczni konsumenci mogą cieszyć się już smacznymi, polskimi borówkami.

Światowy Dzień Środowiska: Bądźmy Re:Generacją!

Na całym świecie ekosystemy są zagrożone. Od lasów i terenów suchych po pola uprawne, jeziora i mokradła — naturalne przestrzenie, od których zależy nasza egzystencja, osiągają punkt krytyczny. Dlatego celebrowany 5 czerwca ONZ-owski Światowy Dzień Środowiska stał się okazją, by w tym roku skupić się na renaturyzacji gruntów, powstrzymywaniu pustynnienia i budowaniu odporności na suszę pod hasłem „Nasza ziemia. Nasza przyszłość. Jesteśmy Re: Generacją”. Organizację obchodów tego święta w Polsce, koordynował UNEP/GRID-Warszawa — organizacja realizująca w Polsce misję Program ONZ ds. Środowiska (UNEP).

Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jak dbać o naturę nie tylko od święta?

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1972 roku. Jego zadaniem jest zwrócenie uwagi na problemy związane z ekologią i zachęcenie do działań na rzecz planety. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie o znaczeniu środowiska naturalnego i podjąć konkretne kroki w celu jego ochrony.