Po ogromnym sukcesie pierwszej edycji Sympozjum, która odbyła się w Angers we Francji w 2014 r., kontynuujemy misję przekazywania najnowszych odkryć naukowych i technologicznych społecznościom badaczy, hodowców i przemysłowców zajmujących się marchwią i innymi roślinami selerowatymi – piszą organizatorzy.
Konferencja zostanie zorganizowana w dwóch równoległych modułach. W części naukowej poruszymy kwestie genetyki, genomiki, różnorodności genetycznej, udomowienia, odporności na stresy biotyczne i abiotyczne oraz wartości odżywczej marchwi i gatunków pokrewnych.
W module technicznym przedstawione zostaną najnowsze trendy związane z technikami uprawy, ochroną roślin w polu, zagadnieniami logistycznymi, jakością plonu i produktów przetworzonych, a także produkcją nasienną. Sesje techniczne będą tłumaczone na język polski.
Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania sesji plenarnych, w których zaproszeni prelegenci o uznanym dorobku naukowym przedstawią przeglądowe wykłady dotyczące kluczowych zagadnień i perspektyw w nauce, hodowli i produkcji warzyw z rodziny baldaszkowatych.
Dzień polowy odbędzie się w sobotę (22 września 2018 r.) i obejmie różne pokazy terenowe.
Więcej informacji na stronie: www.carrot-symposium2018.pl