Debata z przedstawicielami konsorcjów. Pytania i odpowiedzi w Sandomierzu

Przedstawiciele konsorcjów zrzeszających grupy producentów owoców wypowiedzą się 25 stycznia w Sandomierzu na tematy związane z bieżącą sytuacji na rynku jabłek. W trakcie debaty odbywającej się podczas 26. Spotkania Sadowniczego Sandomierz udział wezmą: Zbigniew Chołyk (LubApple), Michał Lachowicz (Appolonia), Janusz Stasiak (SanExport Group) oraz Waldemar Żółcik (Unia Owocowa).
 
 
Dyskusja rozpocznie się o godzinie 10.45. Zachęcamy do przesyłania do organizatorów pytań (na adres e-mail: rafal.szelezniak@plantpress.pl), które miałyby być zadane prezesom grup producentów owoców, przedstawicielom konsorcjów. W trakcie debaty wskazane w e-mailach tematy zostaną poruszone i będzie można uzyskać odpowiedzi uczestników na zadane pytania. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu.
 
Co jeszcze będzie na konferencji sadowniczej?
W programie pierwszego dnia konferencji sadowniczej przewidziane są jeszcze wystąpienia: prof. dr hab. Eberharda Makosza, „Czy czekają nas same problemy? Aktualna sytuacja na europejskim rynku jabłek” oraz Adama Paradowskiego „Wpływ embarga na sadownictwo w Rosji i możliwości eksportu po jego zniesieniu”. Wykłady zaprezentują także: Alina Lisowska, ŚODR oddział Sandomierz, „Kierunki rozwoju gospodarstw sadowniczych współfinansowane ze środków UE w 2017 r.” oraz producenci środków produkcji, którzy przedstawią nowe technologie i rozwiązania dla sadownictwa (blok prezentacji).
 
Konferencja czereśniowa i grono ekspertów
26 stycznia, w trakcie drugiego dnia Spotkania Sadowniczego Sandomierz odbędzie się konferencja czereśniowa. Wezmą w niej udział polscy i zagraniczni eksperci. Tego dnia będzie można wysłuchać wykładów przedstawicieli Uniwersytetu Bolońskiego: „Seria ‘Sweet’”– nowe odmiany czereśni wyhodowane na Uniwersytecie Bolońskim – dr Marco Bertolazzi, „Zakładanie intensywnego sadu czereśniowego. Różne techniki sadzenia i prowadzenia” – dr Sara Bellelli. 
 
Nie mniej interesujące będą wystąpienia polskich ekspertów: „Jak zarobić na uprawie czereśni” – dr Dariusz Paszko z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, „Jak racjonalnie wydać 2000 zł na nawożenie hektara czereśni” dr Andrzej Grenda, Yara Poland oraz „Jak nie stracić plonu czereśni tuż przed zbiorem” Anita Łukawska, Redakcja miesięcznika „Czereśnia”.
 
26. Spotkanie Sadownicze Sandomierz, odbędzie się w dniach 25-26 stycznia 2017 r. Pełny program wydarzenia można znaleźć tutaj.

Related Posts

None found

Poprzedni artykułPrzędziorek chmielowiec – obudzić się przed nim
Następny artykułKonferencja Czereśniowa na Spotkaniu Sadowniczym Sandomierz 2017

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.