Wsparcie rynku produktów pszczelich – projekty do 31 października

Od akcesji do UE do 15 października 2013 r. na wsparcie rynku produktów pszczelich przekazano z Agencji Rynku Rolnego 144,4 mln zł. W tym roku ARR na projekty takich działań czeka do 31 października.

Co roku, w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich” ARR udziela wsparcia finansowego dla szeregu projektów realizowanych przez związki i spółdzielnie pszczelarskie, stowarzyszenia, zrzeszenia i grupy producenckie obejmujące pszczelarzy. Pomoc udzielana w ramach tego programu ma na celu poprawę jakości miodu oraz wzmocnienie poszczególnych ogniw związanych z produkcją i zbytem produktów pszczelich.

Agencja w 2013 r. rozliczyła 344 umowy zawarte z podmiotami uprawnionymi na realizację działań na rynku produktów pszczelich, wypłacając 19,009 mln zł. Największym dofinansowaniem objęte były działania na rzecz kontroli warrozy, odbudowy pogłowia rodzin pszczelich oraz zakupu sprzętu pszczelarskiego.

W sezonie 2013/2014 dofinansowaniem ARR zostaną objęte następujące działania: zakup matek, pakietów, odkładów pszczelich, sprzętu pszczelarskiego, środków warrozobójczych, lawet do przewozu uli, urządzeń laboratoryjnych, przeprowadzanie szkoleń, wdrażanie programów badawczych, wykonanie analiz jakości miodu oraz produkcjia filmu edukacyjno – instruktażowego dotyczącego stosowania leków warrozobójczych.

ARR zaprasza do składania projektów na działania realizowane w sezonie 2013/2014 w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich” w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2013 r.

Warunki ubiegania się o refundację kosztów poniesionych w ramach realizacji mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich” oraz szczegółowe informacje o mechanizmie można uzyskać:

  •     w Biurze Produktów Zwierzęcych Agencji Rynku Rolnego, 00-400 Warszawa, ul. Nowy Świat 6/12, tel. (22) 661-71-99, 661-73-16
  •     w Oddziałach Terenowych ARR
  •     na stronie internetowej www.arr.gov.pl

Źródło: ARR

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł„Dzień Marchwiowy” firmy Nunhems
Następny artykułZaglądamy do szkółek (cz. II)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.